REKLAMI KAPAT
  • 6.7796 TL
  • 7.6897 TL
  • 8.5762 TL
KOCAELİ

Bayraktar köyüne yapılan hizmetleri sıraladı

Salı günü gerçekleştirilen İzmit Belediye Meclis toplantısında Bayraktar Köyü ile ilgili tartışma çıkmıştı.

CHP’li meclis üyesi Devrim Bal, yaptığı konuşmada, AK Parti döneminde Bayraktar Köyü’ne hiçbir şey yapılmadığı ifade etmiş, bunun üzerine AK Partili üyeler sert tepki göstermişti. AK Parti İzmit Belediyesi Grup Başkan Vekili Mustafa Soydabaş, Alevi ve CHP’li oldukları iddiasıyla hizmet almadığı öne sürülen Bayraktar Köyünde AK Parti döneminde yapılan hizmetleri maliyetleriyle birlikte tek tek açıkladı.

İşte Soydabaş’ın o açıklaması:

“İzmit Belediyesi CHP Meclis Üyesi Devrim Bal’ın, eylül ayı meclis toplantısında Bayraktar Köyümüze 17 yıl sonra ilk kez asfalt gittiği yönündeki iddiaları ve bu iddialar üzerinden Muharrem Ayı’nın tam da başlangıcında mezhep ayrımcılığı yapmaya çalışması “gönüllerimizi” ve “canlarımızı” ziyadesiyle yakmıştır.

...

Barış, huzur ve kardeşlik duyguları içinde bir arada yaşamaktan son derece mutlu olan halkımız arasına kin ve nefret tohumları ekmeye yönelik, toplumumuzu bölmeyi ve kutuplaştırmayı amaçlayan bu açıklamayı meclis salonunda olduğu gibi bir kez daha şiddetle kınıyoruz.

Bu açıklamalara sırf kendi meclis üyelerinden üç-beş alkış almak için izin veren, sesini çıkarmayan ve buna itiraz eden AK Partili meclis üyelerimizi hafife alıp itibarsızlaştırmaya çalışarak nefret söylemlerini adeta destekleyen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i de vicdanlı olmaya, herkesin belediye başkanı olduğunu unutmamaya davet ediyoruz.

Oynadığınız oyunun çok tehlikeli ve telafisi olmayan sonuçlar doğuracağını unutmadan, herkesi yaptığı görevin sorumluluğunu taşımaya davet ediyoruz.

...

Bununla birlikte Devrim Bal’ın Bayraktar Köyümüze yapılan hizmetlerle ilgili AK Parti’yi suçlayan ve 17 yıl boyunca bu bölgemizin hizmetten mahrum kaldığı yönündeki iddialarının tamamen yalan olduğunu, halkımızın bilinçli şekilde aldatılmak istendiğini bir kez daha altını çizerek belirtmek isteriz.

Devrim Bal’ın mecliste elinde salladığı ve üzerinde “Bayraktar’ın 17 yıl sonra asfalt gördüğü” haberi bulunan gazete kupürü aslında bir belediye bültenidir.

İzmit Belediyesi Basın-Yayın Birimi tarafından 8 Temmuz 2019 tarihinde basın kuruluşlarına İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in onayıyla servis edilmiş ve İzmit Belediyesi resmi internet sitesinde de yayınlanmıştır.

Bu yolla hem değerli halkımız, hem de basın emekçilerimiz açıkça algı operasyonuyla yanıltılmıştır.

Devrim Bal’ın elinde salladığı gazete kupürleri, yine kendi elleriyle hazırladıkları dökümanların ta kendisidir.

Özetle, kendi yazdıkları oyunu yine kendileri oynamış ve halkımızı aldatmaya çalışmışlardır.

...

Bu sahne bizlere birkaç gün önce İzmit Belediyesi’nin Seka Park Alanı’ndaki 30 Ağustos etkinliğinde yaşananları hatırlatmıştır.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet kendi ekibi, kendi müdürleri, kendi personeli tarafından hazırlanan alanda önce halkla protokol arasına bariyer koydurmuş, sonra sahneye çıkınca “-Kaldırın bu bariyerleri, benim bundan haberim yok” diyerek sözüm ona şov yapmıştır.

İzmit’i algı operasyonlarıyla yönetmeye çalışan Hürriyet ve ekibinin bu ne ilk, ne de son oyunu olacağı Devrim Bal’ın meclis salonundaki Bayraktar meselesinde de çok açık görülmüştür.

...

Devrim Bal’ın Bayraktar Köyü hakkındaki beyanlarının doğruları yansıtmadığını söz verdiğimiz gibi şimdi rakam rakam açıklıyoruz.

Bayraktar Köyümüzün, AK Parti döneminde şehrimizin hiçbir köşesinden ayrı tutulmadığı, hizmetlerden mahrum bırakılmadığı bu bilgilerden de açıkça anlaşılacaktır.

Bayraktar Köyümüze, yalnızca Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz tarafından 2004-2019 yılları arasında 6 milyon 718 bin 659 TL hizmet yapılmıştır.

Devrim Bal’ın 17 yıl sonra ilk kez asfalt gördü dediği Bayraktar Köyümüzde, AK Parti döneminde 4 bin 320 ton asfaltlama işlemi yapılmıştır.

Bayraktar’ı çevre köyler Emirhan, Hasanoğlu, Durhasan, Uzunbey, Biberoğlu, Dağköy ve Kozluca’ya bağlayan 15 km stabilize grup yol yapım işi yine AK Parti döneminde tamamlanmıştır.

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından ayrıca 15 bin 210 m2 parke, 4 bin 150 metre tül bordür işi yapılmıştır.

Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı tarafından ise Köy Parkı, mezarlık tel çit işi, bitki-fidan ekimi, kameriye, bank, piknik masası, oyun grubu tamir, bakım ve değişimi olmak üzere talep ve ihtiyaca göre birçok iş yapılmıştır.

Bunlarla beraber Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından 166 üreticiye çiftçi hibe desteği sağlanmış, yine çiftçilerimizin malzeme ve inşaat yardım talepleri karşılanmıştır.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in 6 ayda yaptığı ve bugün havasını atmak için çok tehlikeli oyunlara giriştiği tek iş ise Bayraktar Köyü’nde 1 km’den bile daha az asfaltlama işidir.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e bir kez daha çağrıda bulunuyoruz.

Geçmişte ağza alınmayacak silkaflı sosyal medya paylaşımlarınız bugün karşınıza çıktığı gibi, yarın da bugün kullandığınız yalan ve iftiralar mutlaka karşınıza çıkacaktır.

Bu nedenle bir kez daha belirtiyoruz ki, ya göründüğünüz gibi olun, ya da olduğunuz gibi görünün.

Saldırganlığı, kini, öfkeyi, nefreti bir kenara bırakarak; sevgiyi, hoşgörüyü hayatınıza kılavuz edinin.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

Mustafa SOYDABAŞ

İzmit Belediye Meclisi

AK Parti Grup Başkanvekili”

BENZER HABERLER

Güney,Başkan Büyükakın’a Teşekkür etti.

AK Pati İzmit İlçe Başkanı Av.Ali Güney, Kocaei Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a İzmit’e yaptığı yatırımlar için teşekkür etti. Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda “Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın, pandemi sürecinde bir yandan sosyal yardımları aksatmayıp, bir yandan da hayatımızı kolaylaştırmak için gece-gündüz demeden çalışıyor.”ifadelerini kullandı.

Başkan Büyükakın, Ünlü’nün teşekkürüne kayıtsız kalmadı!” Birlikte yürüyecek daha çok yolumuz var”

MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür ederek yanında oldukları mesajı verdi. Aydın Ünlü’nün paylaşımının ardından Başkan Büyükakın da kayıtsız kalmadı. Başkan Büyükakın, “Birlikte yürüyecek daha çok yolumuz var” diyerek paylaşıma cevap verdi

KÖŞE YAZARLARI

ANKET