BBP’lilerden Büyükakın’a destek
Siyaset
15 Mart 2019 Cuma 19:07

BBP’lilerden Büyükakın’a destek

Büyük Birlik Partisi eski İl Başkanı Serhat Duyar, hareket ettiği dava arkadaşlarıyla birlikte Cumhur İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahir Büyükakın’ı ziyaret etti.

BBP Eski İl Başkanı Serhat Duyar, BBP İl Kadın Kolları Eski Başkanı Hilal Çevrim, Alperen Ocakları Eski İl Başkanı Baran Arslan ve bir grup BBP’li, Cumhur İttifakı AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ı ziyaret etti.  Cumhur İttifakı’nın devlet aklıyla kurulmuş bir ittifak olduğunu belirten BBP eski İl Başkanı Duyar, “Tahir Bey bizim adayımızdır, yürüyüşünden de eminiz. Kısa da olsa kendisiyle çalışma fırsatımız oldu. Bu anlamda gereken desteği vereceğimizi ifade edebilirim” dedi.

ARAMIZDA HİÇBİR FARK YOKTUR
BBP teşkilatının desteği dolayısıyla teşekkür eden Büyükakın ise BBP teşkilatına “Dava arkadaşlarım” diye hitap etti. Anadolu’nun bir ruhu olduğunu ve zaman zaman sıkıntılı dönemlerde bu ruhun ortaya çıktığını belirten Büyükakın, “Mesela Kurtuluş Savaşı’nda, 15 Temmuz’da olduğu gibi o ruh kendiliğinden ortaya çıkar. Zaman zaman başka yerlerde dururuz, siyasi görüş ayrılıkları olur ama dar zamanda bir araya gelmeyi bilmişiz. Aleme nizam vermek, adaletle hükmetmek, milletin arzusuna göre hareket etmek ana çizgimizdir. Bu manada bizim aramızda hiçbir fark yoktur” dedi.

LİYAKAT, ADALET, EHLİYET VE İSTİŞARE ANA İLKELERİMİZ
Yol yürürken, liyakat, adalet, ehliyet ve istişare ana ilkelerinden sapmayacaklarını söyleyen Büyükakın “Ne zaman bu kurallarla yönetilsek, o zaman medeniyetimiz yükselişe geçiyor. Bizim meselelerimiz sadece içeride nasıl hareket etmemiz gerektiği ile ilgili değil, ayrıca yurt dışından ülkemize yapılan müdahaleler de var. Yapılan tahminlere göre Türkiye 2030 yılında dünyanın 5’inci büyük ekonomisi olacak. Bunu engellemek isteyenler oyunlarına devam etmektedir. Terörle, ekonomik saldırılarla bunu yapmaya çalışıyorlar. 15 Temmuz’da kurulan ittifak, siyasi hesapları olmayan bir ittifaktır” diye konuştu.

DİĞER HABERLER

Güney’den Hürriyet’e cevap: Açıklamamız Başkan hanımın kimyasını bozmuş

AK Parti İzmit ilçe Başkanı Ali Güney, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in Encümen Toplantısında yaptığı açıklamaya cevap verdi. Güney yaptığı açıklamada “Yaptığımız basın açıklaması Başkan Hanım'ın kimyasını bozmuş olacak ki beyanatımızın satırlarında kaybolmuş, meseleyi alakasız kendince hüner sergilediğini zannettiği bir mecraya çekmeye çalışmıştır” dedi

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:20
05:29
13:08
17:06
20:26
22:18

TARİHTE BUGÜN

23 Mayıs 1937
ABD'li sanayici John D. Rockefeller öldü.