BÜYÜKŞEHİR’DE İLK GÖREVLENDİRME TÜM KENTTE MEMNUNİYETLE KARŞILANDI
Siyaset
06 Nisan 2019 Cumartesi 19:58

BÜYÜKŞEHİR’DE İLK GÖREVLENDİRME TÜM KENTTE MEMNUNİYETLE KARŞILANDI

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, mazbatasını alır almaz görevlendirmelerine başladı. İlk görevlendirme sonrası Zabıta daire başkanı Serhan Çatal, Özel Kalem Müdürü oldu.

31 Mart seçimlerinin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Doç.Dr.Tahir Büyükakın ilk  görevlendirmesini yaptı.Başkan Büyükakın’ın Genel Sekreter olduğu yıllar Özel Kalem Müdürü olarak görev yapan ve daha sonra Bilecik Valiliğine atanmasının ardından Zabıta Daire Başkanlığına getirilen Serhan Çatal, Başkan Büyükakın’ın yeniden  Özel Kalem Müdürü oldu.

MERDİVENLERİ TEK TEK TIRMANDI

Tüm kentin memnuniyetle karşıladığı bu görevlendirme sonrası Büyükakın’ın vefasını gösterdiği yorumlarını da beraberinde getirdi. Serhan Çatal, AK Parti teşkilatlarının yetiştirdiği  önemli görevlere getirilen ender isimlerden biri. Çatal, İzmit Saraybahçe Belde Gençlik kolları Başkanlığı ile başladığı siyasi hayatına, kurucu İlçe Başkan Vekili daha sonrası İl Gençlik Kolları Başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. AK Parti teşkilatlarının yetiştirdiği Çatal, Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı Ambulans, Hasta nakil amiri olarak görev yaptı. Büyükakın’ın Genel Sekreterliğe getirilmesinin ardından, özel kalem olarak görevlendirildi. Büyükakın ile uyumlu çalışmalarının ardından sevgisini kazanarak, ortaya koyduğu duruşu ve başarıları sonucunda Büyükakın’ın Bilecik Valisi olması sonrası Zabıta Daire Başkanı Olarak görevlendirildi.

ÖRNEK BÜROKRAT OLMAYI BAŞARDI

31 Mart yerel seçimlerinde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterilen Tahir Büyükakın’ın ismi açıklanmasının ardından son güne kadar Büyükakın’ın bir an olsun yanından ayrılmadı. Seçim süreci boyunca Kocaeli teşkilatları arasında köprü görevi görerek herkesin sorunlarıyla ilgilendi. Bulunmuş olduğu görevler esnasında kendisine ulaşan tüm vatandaşın taleplerini yerine getirmeye çalışan örnek bir bürokrat modeli olarak herkesin gönlünde yer aldı. Başkan Büyükakın tarafından ilk görevlendirme olarak Özel Kalem Müdürlüğü görevine getirilmesi, Kocaeli teşkilatlarında ve tüm vatandaşlarda memnuniyetle karşılandı. Sosyal medya hesapları üzerinden Çatal’ı tebrik eden vatandaşlar bu görevlendirmeye çok sevindiğini gösterdi. Başkan Büyükakın, kendisi için cansiperane çalışan ve başarılı olan Çatal’a da vefasını göstermiş oldu.

 

 

 

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:22
08:10
13:07
15:27
17:42
19:18

TARİHTE BUGÜN

16 Aralık 1474
Türk gökbilimci, matematikçi ve dilbilimci Ali Kuşçu vefat etti.