CHP siyasi parti ziyaretlerine BBP’den başladı
Siyaset
20 Ocak 2019 Pazar 13:47

CHP siyasi parti ziyaretlerine BBP’den başladı

CHP PM üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ve CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay siyasi parti ziyaretlerine ilk olarak BBP İl Teşkilatı ile başladı, 31 Mart seçimlerini masaya yatırdı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İzmit İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) yöneticisi Selman Yıldırım ve Büyükşehir Belediye Meclisi CHP üyesi Ercan Umutlu, Büyük Birlik Partisi (BBP) Kocaeli İl Teşkilatı’nı ziyaret etti. BBP Kocaeli İl Başkanı Eyüp Arıcan ve yönetiminin hazır bulunduğu ziyarette yerel seçim süreci masaya yatırıldı.

 

CUMHUR İTTİFAKI DIŞINDAKİ TÜM PARTİLERE GİDECEĞİZ

Ziyarette konuşan CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz partinin çalışmaları hakkında bilgi vererek, seçim sürecinde Cumhur ittifakı içerisinde bulunmayan tüm siyasi partileri ziyaret edeceklerini ve ilk ziyaretlerini BBP Kocaeli İl Teşkilatı’na yaptıklarını ifade etti. Sarıbay, “Mahalli seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi ile MHP dışındaki tüm siyasi partilerden desteklerini istiyoruz. Halkımızın doğru kararı sandıkta vereceğine inanıyoruz” diye konuştu.

 

BÜYÜKŞEHİR ÖZEL KALEM BÜTÇESİ KARAMÜRSELDEN FAZLA

CHP PM üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ise, belediye bütçelerinin halka hizmet yerine  iktidar partisinin seçim çalışmalarında kullanıldığını söyledi. Akar, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin son 12 yılda 18 milyarlık bir bütçesi var. Buna belediyenin yan kuruluşlarının bütçesi dahil değil. Bu bütçenin nereye harcandığını belli değil. 2010 yılında büyükşehir belediyesi özel kalemi 10 milyon para harcamışlar. 10 yılda 49 milyon harcamış. Bir büyükşehrin özel kalem bütçesi Karamürsel, Kandıra bütçesinin 2 katı olmuş” dedi.

 

VATANDAŞ BU GİDİŞATA DUR DİYECEK

Büyükşehirde ciddi harcamaların yapıldığına dikkat çeken Akar, “Bir büyükşehir özel kaleminde 1-1,5 milyonluk bir bütçe ayırabilir ama bu rakam bir anda 10 binlere çıkıyorsa bu göze batar, altında bir şey aranır, sorgulanır. İktidar vaat ettikleri projeleri hayata geçiremiyor, problemleri çözemiyorsa vatandaş da bu gidişatı değiştirir. Vatandaş bu gidişatı değiştirmelidir” açıklamasında bulundu.

 

 

DİĞER HABERLER

Kendi verdikleri haberi, Kendileri yalanladı! Yeni açıklama; “Efe hakkında af, söz konusu değil!”

Tavşantepe Mahallesi Muhtarı ve Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı İbrahim Efe hakkında şok iddialar ortaya atılmıştı. İzmit Belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmitliler tarafından beklemediği bir tepkiyle karşılaşınca işten çıkarma kararından vaz geçti. Bu kararının ardından, bu sefer örgüt içi gelen tepkilere maruz kalınca, yeniden "af durumu söz konusu değildir" açıklaması yapıldı.

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:26
07:06
12:57
15:59
18:25
19:53

TARİHTE BUGÜN

18 Ekim 1931
Bilim adamı Thomas Edison 84 yaşında öldü.