CHP'li Koçak'ın Bozkurt Eleştirisine Cevap Gecikmedi
04 Temmuz 2024 11:06

CHP'li Koçak'ın Bozkurt Eleştirisine Cevap Gecikmedi

CHP eski İlçe Başkanı Birkan Koçak’ın Milli Futbolcumuz Merih Demiral eleştirisine MHP İlçe Başkanı Yener Aykurt sert cevap verdi. Aykurt yaptığı açıklamasında: “Bozkurt işaretinden rahatsız olanların Türk ulusuna kin ve nefret besledikleri aşikardır.”dedi

UEFA, Türkiye'nin EURO 2024'te Avusturya ile oynadığı maçta yaptığı gol sevinci nedeniyle Merih Demiral ile ilgili soruşturma başlattı. Demiral'a soruşturma kararına kanında Türk kanı olan herkes tepki gösterirken CHP'li Birkan Koçak'ın yaptığı cahilce paylaşım ve altına yapılan yorumlar okuyanları şok etti. Koçak Paylaşımında: "Giydiğin bu forma bu Türkiye’de yaşayan herkesi temsil ediyor. Bu forma üzerindeyken ideolojini, partini kendine sakla. Futbolunu alkışlayalım. Zaten sahada iyi oynadın, tribüne oynamana gerek yok aslında.” dedi

CEVAP MHP'Lİ AYKURT'TAN GELDİ

Avrupa’nın ortasında gol sevincini Türklüğün sembolü ile kutlayan Demiral, içimizdeki İrlandalıların da tepkisini çekmiş oldu. CHP Derince eski İlçe Başkanı Birkan Koçak, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı Milli Futbolcumuz Merih Demiral paylaşımı tepki çekti. Koçak’ın paylaşımının ardından MHP Derince İlçe Başkanı Yener Aykurt açıklama yaparak tepki gösterdi.

MHP’li Aykurt yaptığı açıklamasında;

Oynadığı futbol ile taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanarak attığı golleri milletimize armağan eden şanlı ay yıldızı şerefle taşıyan milli futbolcumuz Merih Demiral'ın gol sevincini ve coşkusunu Bozkurt işaretiyle paylaşması menfur kimliklerini hamasi maskelerin altına gizleyenleri deşifre etmiştir. Bozkurt işareti, Türk ulusunu simgeleyen ve asırlardır milletimizle özdeşleşen bir simge, motifleşmiş bir alamettir. Bozkurt işaretinden rahatsız olanların Türk ulusuna kin ve nefret besledikleri aşikardır.

BÖYLE BİR GÜNDE

Milli futbolcumuzun Bozkurt işaretini Avusturya maçında yapması aynı zamanda 2018 yılında Avusturya devlet parlamentosunda Bozkurt işaretinin yapılmasının resmen yasaklanması açından da önem arz etmektedir. Böyle bir günde, kalbinde ve ruhunda Türklük ve Türkçülük bilinci taşıyan herkes için gurur verici bir durum var iken Bozkurt işaretinden rahatsız olanların sadece kimliği belli Türk düşmanları değil, Türkiye devleti sınırlarında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunu söyleyen kişilerde vardır.

 KAOSTAN BESLENMEYİ ŞİAR BELLEYEN KİŞİLER

Ve ne yazıktır ki bu şahıslar yaklaşık bir asırdır milletimize hizmet ettiğini söyleyen bir partide ilçe başkanlığı yapmıştır. Bu vesileyle milletimizin iç huzurunu ve barış ortamımızı hedef alarak kaostan beslenmeyi şiar belleyen kişilerin ve oluşumların  tahrik ve kışkırtmalarına kapılmamak gerektiğini bir kez daha bu vesileyle hatırlatmak isteriz. Davamız baki olduğu sürece Türklük bilincini coşkuyla karşılayan herkesin fahri destekçisi olacağımız gibi karşısında duranların da hain odaklarına karşı ilelebet siper olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Güncelleme: 04 Temmuz 2024 11:12
BENZER HABERLER
sedat menteş
Kocaeli Beyaz Eşya Servisi
Toyota
Gönül Otomotiv
X