REKLAMI KAPAT
  • 7.8233 TL
  • 9.3296 TL
  • 10.4466 TL
KOCAELİ 10°

CHP’NİN KALESİ BALÖREN’DEN HÜRRİYET’E TEPKİ! BU İŞ BÖYLE YÜRÜMEZ..

İzmit Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında köyleri dolaştı. CHP’nin kalesi olan Balören köyü muhtarı Ahmet Demir ve Köy sakinleri 19 Mayıs konvoyunun hızlıca gelip geçmesine tepki gösterdiler..

İzmit Belediyesi’ne ait Türk Bayrakları ve Atatürk fotoğrafları ile süslenen araçlar İzmit köylerinde marşlar eşliğinde gün boyu dolaştı. Belediye ekipleri, balkonlarından, camlarından, evlerinin önünden kendilerini selamlayan köy sakinlerine Türk bayrakları dağıttı. Bazı köylere özel ilgi gösterilse de bazılarının içinden hızlıca geçilip gidildi.31 Mart seçimlerinde İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e %99 oy çıkan Balören köyü muhtarı Ahmet Demir ve Köy sakinleri bu duruma tepki gösterdi.

Bırak meşaleyi Mum ışığı bile görmedik!

İzmit Belediyesi, bağımsızlık meşalesini İzmit sınırları içerisindeki köy sakinlerine ulaştırmayı hedefleyerek yaptığı etkinlikte tepkilerin de odağı oldu. Önceki dönem CHP İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’nın yönetiminde Başkan Yardımcısı olarak görev yapan ve aynı zaman da Muhtarlık mazbatasını almak için  Hürriyet’in mazbatasızını almasını bekleyen Balören Muhtarı Ahmet Demir, sosyal medya hesabı üzerinden “Balören’de İzmit’e bağlı ama bırak meşaleyi mum ışığı bile yanmadı” diyerek tepki gösterdi. Balören Köy Muhtarı Demir, bir başka paylaşımında ise, “İzmit Belediyesi Saat 14:00’de köyümüzden Gülbahçe’ye geçiş yapmışlardır. Okul bahçesinde oynayan çocuklara arabadan (EL SALLAMIŞLAR) Sadece kimseye haber vermeden gelip geçmişler. ifadelerini kullandı.

 

Köy sakinleri de tepki gösterdi.. Bu iş böyle yürümez!

 

İzmit Köylerini gezen Türk Bayrakları ve Atatürk fotoğrafları ile süslenen araçların Balören köyüne uğramadan geçip gitmesine köy sakinleri de tepki gösterdi. Çocukların üzülmesine içerlenen köy sakinleri İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e sitem etti. Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla Hürriyet’e  ”Gece belsa da bayram yaptık şimdi ne değişti “  diyerek tepkisini gösteren Cengiz ER şu ifadeleri kullandı.”

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI