Cumhurittifak'ı Yüzde 60 Alacak
Siyaset
02 Ocak 2019 Çarşamba 15:23

Cumhurittifak'ı Yüzde 60 Alacak

MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü haftalık olağan basın toplantısı gerçekleştirdi. Ünlü, il binasında gerçekleştirilen toplantıda kent ve ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.
 
TEK NEFES OLDUK’
MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü yaptığı açıklamada ” Artık hesap veren bir ülke değil, hesap soran bir devlet vardır. Arayan değil aranan, çekinen değil çevik bir iradeyle ileri atılan, korkan değil kahramanca duran bir ülke ortadadır. Yabancıların ağzına bakan bir devlet değil, dost düşmanın ağzından ne çıkacak diye merak ettiği bir ülke ortadadır. Hiçbir şey elbette kolay olmamıştır. Kardeşlik bağları güçlendirilerek bu aşamaya gelinmiştir. Milletçe kenetlendik, tek nefes olduk. 
 
CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ
Bilinmelidir ki Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Türkiye Cumhuriyeti’nin bel kemiğidir. 2018’de Türk Milleti büyük bir başarıya imza atmış; gıpta edilecek bir adım atmıştır. 2018’den 2023’e kadar her alanda kalkınmış, iç huzurunu ve barışını, bölgesel ve küresel bir çapta zirveye gözünü dikmiş bir ülke ilk hedeftir.
 
‘HEM MASADA HEM DE SAHADADIR’
Teröri yenmiş, ekonomik savaşları kökünden çözmüş bir ülke olarak yeni bir Türk mucizesine imza atılabilecektir. Fırat’ın doğusuna yapılacak haklı bir harekâtla, oyunlarının bozulması milli gaye olmalıdır. Türkiye hem masada hem de sahadadır. Kimin nereden çekildiği değil, önemli olan Türkiye’nin nereye ve hangi hukuki sebeplerle girip mazlumların ümidi olacağıdır.
 
‘BU CESARET BİZDE VARDIR’
Cumhur İttifakı, 31 Mart 2019 yerel seçimlerine milletine hakim bir ruhla hazırlanırken, tarihin istikametini etkileyerek bir kez daha tayin edecektir. İnanıyorum ki 1 Nisan sabahı büyük Türk Milleti’nin gelecek ülkülerinin güçlü ve kutlu yükselişinin bir mührü olacaktır.  Bu güç, bu potansiyel bizde vardır. Bu cesaret bizde vardır. 2018’ten geleceğe baktığımızda son derece umutluyuz. Kötümserlik salgını bizim semtimize asla uğramayacaktır. Anka Kuşu gibi küllerimizden yeniden doğduk. 
 
‘NEDEN MHP, NEDEN BAHÇELİ?’
MHP Kocaeli teşkilatları Eylül 1 itibarıyla başladığı seçim çalışmalarına SIM merkezini kurmuş ve saha çalışmalarına başlamış  bir teşkilattır. Bu anlamda MHP İl Teşkilatı 3 aylık programlarda 250 saha programları yapmıştır. 150 bin kişiye dokunmuş, “neden MHP, neden Bahçeli”sorularının cevaplarını vatandaşlarına sunmuştur. 12 ilçe teşkilatlarındaki tüm bürokrasiyi gezmiş, ziyaret etmiştir. Tüm kooperatifleri dinlemiş ve raporlayarak Genel Başkanı’mıza verilmiştir. 12 ilçe muhtarları ziyaret edilmiştir. Onları önemsediğimizi göstermişizdir. Muhtarlarımızla ilgili:  Özel haller dışında tüm muhtarlarımızı destekliyoruz. Muhtarların yardımcı eleman sıkıntısını bilen, her muhtara yardımcı bir eleman sözünü veriyoruz. Yine muhtarlarımızın, kaymakam ve belediye başkanalrı tarafından görülecektir. Yeni program, önümüzdeki günlerde başlayacak, Cumhur İttifakı’nın başarısı için elimizden geleni yapacağız.
15’İNE KADAR…
Önümüzdeki hafta 15’ne kadar bu işlerin sonuçlanacağı, her siyasi partinin seçim sathı mahalline ineceği zamandır. O tarihi bizler hep beraber bekliyoruz. MHP’nin Kocaali’deki verdiği mücadele, yaptığı çalışmalarda kısaslar, kriterler belli. Bu kriterlere bağlılık devam etmektedir. Tüm bilgileri MHP Genel Merkezi’ne gönderdik. Son dakikaya kadar ittifak görüşmelerini yapacaktır. Genel Merkezi’mizden talimat geldiği anda hiçbir yöneticim, aday adayım, ama fakat gibi şeylere mahal vermeden karara uyacaklardır. Kocaeli’de Cumhur İttifak yüzde 60 oy alacak. 
 
Cumhur İttifakı’nın en önemli tarafı, devletin artık kendi helikopterini yapmasıdır. Ortadoğu’da masaya yumruğunu vurmuş; hak ettiğini alan bir devlettir. O yüzden Cumhur İttifakı bizim için önem arz ediyor. Bu birliğin bozulmaması için elinden geleni yapan bir partiyiz. 
BÜYÜKAKIN’A DESTEK…’
Büyükakın’a destek verilip verilmeyeceği sorusuna Büyükakın,” Cumhur İttifakı’nın sonucu olarak belirlenmiş aday profili netleştikten sonra Tahir Büyükakın ile yolumuza devam ederiz. Genel Merkezimizden yapılan bir açıklamada olmadan bir şey diyemeyiz” dedi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:01
05:21
13:12
17:12
20:41
22:41

TARİHTE BUGÜN

15 Haziran 1954
UEFA (Union des Associations Européennes de Football) kuruldu.