Erdoğan Kocaeli Adaylarını açıkladı!
Siyaset
12 Ocak 2019 Cumartesi 15:50

Erdoğan Kocaeli Adaylarını açıkladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonunda gerçekleşen aday tanıtım programında. 12 ilçe belediye başkan adayını açıkladı. AK Parti adeta gövde gösterisi yaptı.

Tanıtım toplantısına AK Parti’nin 7 milletvekili, MHP İl ve BBP’nin il başkanları, belediye başkanları ve belediye başkan adayları katıldı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Yahya Kaptan'da bulunan Şehit Recep Topaloğlu'nda 12 ilçenin belediye başkan adayını açıkladı. Gençlik Kollarının dün geceden bu yana yoğun çalışması sonunda salon programa hazır hale getirildi. 14.00'da başlayan programa gençlerin hazırladığı kareografi damga vurdu.

 

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMİ 


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile yapılan tanıtım toplantısı için sokaklarda bayrak ve flamalar asılmadı. Sadece salonun içinde ve girişlerinde süsleme yapıldı. Salonun içinde ise koyulan led ekranlarda AK Parti’nin sloganları gösterildi. Salonun içinde binlerce Türk Bayrağı ve parti flaması dağıtıldı. Salonun içinde ve dışında geniş güvenlik önlemleri alındı. Vatandaşlar 3 ayrı kapıdan içeri alındı. 

 

KOCAELİ’NİN KADERİNİ DEĞİŞTİRDİK


Erdoğan salona geldiği sırada dışarda bekleyen vatandaşların yanına giderek selamladı. Erdoğan salona girdikten sonra açılış konuşması yapan İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, Kocaeli’nin her zaman CHP’nin kalesi olarak anıldığını ama 15 yıldır Kocaeli’de AK Parti’nin bayrağının dalgalandığını kaydetti. 15 yıl önceki insanların da bugün ki insanların da aynı olduğunu söyleyen Eryarsoy, “Burada değişen siyasettir, devlettir. Efendi değil hizmetkar anlayışı bu kaderi değiştirdi. 

 

MHP’LİLERLE ÇALIŞACAĞIZ


AK Parti Kocaeli teşkilatları AK Parti’nin kalesi olan Kocaeli’nin koruyucularıdır. Bizler bu süreçte çok çalışacağız. Aday olan arkadaşlarımızdan çok aday olmayan arkadaşlarımız çalışacak. Gönül belediyeciliği anlayışı ile çalışacağız. Seçim zamanı dükkanı açıp, seçimden sonra dükkanı açanlar değiliz. Gece demeden, gündüz demeden insanların gönüllerine girmeye çalışacağız. Yapılan hizmetleri gönül dili ile halkımıza anlatacağız. Aynı davaya baş koyduğumuz MHP’li kardeşlerimizle birlikte çalışacağız. Hedefimiz 13’te 13’tür ve en yüksek oyu almaktır” dedi. 

 

BÜYÜKAKIN KONUŞMA YAPTI

Cumhurbaşkanı salona giriş yapmadan önce kürsüye çıkan AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahir Büyükakın gelen herkese teşekkür etti. Büyükakın konuşmasında, “31 Mart akşamı Kocaeli’de 13-0 kazanarak daha mutlu, daha güzel, yaşam kalitesi çok daha fazla olan bir Kocaeli olacağız. Standart belediyecilik değil gönül belediyeciliği yapan bir anlayışla yürüyeceğiz” dedi.

BAŞKAN KARAOSMANOĞLU KONUŞTU

İbrahim Karaosmanoğlu, kürsüye ‘Kocaeli seninle gurur duyuyor’ sloganları ile çıktı. Karaosmanoğlu konusmasında, “Kocaeli’de tam 30 yıl önce kendi köyümde belediye başkanı seçildim. Böyle imkanlar yoktu. Belediye başkanları çalışanın parasını verse kendini kahraman görüyordu. Artık çok büyük imkanlara kavuştuk. Cumhurbaşkanımızın 1994 yılında başladığı belediye başkanlık sürecinde yeni bir anlayış başladı. 15 yıldır gece demeden gündüz demeden, sevdamız için çalışıyoruz. Burası bir sanayi kenti. Zor bir şehir. Büyük ölçüde göçle yılda 50 bin kişi artıyoruz.

HAKKINIZI HELAL EDİN

Cumhurbaşkanımızın destekleriyle, milletvekillerimiz, bakanlarımız, teşkilatlarımızın destekleri ile çok güzel projeler ürettik. Kocaeli çok farklı daha sağlıklı bir kent haline geldi. Muhalefet Kocaeli’den umudunu kesti. Ana muhalefet aday çıkarmadı. Daha yüksek oyla, daha büyük bir destekle 12 belediye, 1 büyükşehiri alacağız. Ben laik olmaya çalıştım. Çalışınca oluyor dedik. Ve bu sözü sahada gösterdim. Bu başarı kadınlarımızın, gençlerimizin, Kocaeli halkının başarısıdır. Hep birlikte başardık. Yine hep birlikte başaracağız. Ben tüm teşkilatlarıma,çalıştığım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Haklarınızı helal edin. Ben helal ediyorum. Hep birlikte çalışacağız. Cumhurbaşkanımıza 31 Mart’ta en büyük hediyeyi biz vereceğiz. Ben buna gönülden inanıyorum” şeklinde konuştu.

60 bin kardeşimize ulaşmaya hazır mıyız?

 Türkiye Aile ve Sosyal Politikalar eski Bakanı, İstanbul milletvekili Fatma Betül Sayan Kaya,”Adaylarımızın tüm Türkiye’ye hayırlı olmasını diliyorum. Cumurbaşkanım siz 1994 yılında İstanbul belediye başkan adayıydınız. Size inanan ak kadınlar, ak gençler sizinle birlikte inanarak çalıştı. İstanbul’da sadece bir şey değişti. Ama Türkiye’nin ve dünyanın kaderi değişti. Kocaeli’nde 60 bin kişi ilk defa oy kullanacak. Gençler hep birlikte bu 60 bin kardeşimize ulaşmaya hazır mıyız? Gençlerimizin gönlüne gireceğiz. AK Parti öncesi dönemi onlara anlatacağız” dedi.

İşte Başkan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

 

Kocaeli'nin tüm ilçelerindeki mahallerindeki vatandaşlarımı selamlıyorum. Hiçbir zaman unutulmayacaksınız buna inanıyorum. Kurulduğu günden beri Kocaeli teşkilatında görev yapmış demokrasimize hizmet etmiş tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Tüm seçimlerde olduğu gibi Kocaeli bu seçimlerde de tercihini hizmet siyasetinden yana kullanacaktır.AK Parti  kadroları daha çok çalışacak ve inşallah tüm ilçelerimizde bir kez daha AK Parti'nin zafer sancağını salladıracaktır. Bu şehir emeğin fedekarlığın değerini çok iyi bulur.

 


TEŞKİLATLARA BÜYÜK GÖREVLER DÜŞÜYOR


AK Parti teşkilatlarına çok büyük görevler düşüyor. Seçmen kütüklerini incelediğimizde AK Parti üyelerinden 504 bininin burada kayıtlarını olmadığını tespit ettik. Bir önceki seçime göre ilçe değiştiren 1.5 milyon kişi içinde de 222 bin AK Parti üyesi var.

 

1 MİLYON GENCİMİZ İLK DEFA OY KULLANACAK


Bu seçimde 1 milyon gencimiz ilk defa oy kullanacak. Bu rakamlar Kocaeli'de, ilk defa oy kullanacak kişi sayısı 23 bine yakın. Bir önceki seçime göre şehre yeni gelen seçmen sayısı yaklaşık 38 bin. Bir önceki seçimde oy kullanıp da listelerde olmayan kişi sayısı yaklaşık 20 bin.

TÜM İL VE İLÇE BAŞKANLARIMA TALİMAT VERİYORUM


Tüm il ve ilçe başkanlarıma talimat veriyorum. Seçmen kütüklerinde isimleri olmayan üyelerimizin adreslerini bulup kayıtlarını yaptıracaksınız. Adres değiştirerek ilinize, ilçemize gelmiş üyelerini hemen kayda geçireceksiniz. Oy verme hakkı olan her gence ulaşıp onları bilgilendireceksiniz. Kendilerini partimizde siyaset yapmaya davet edeceksiniz. Bundan sonra AK Parti'nin önünde yepyeni bir dönem açılacaktır.


KOCAELİ TÜRKİYE'DE İKİNCİ SIRADA


Kocaeli ticari ve beşeri zenginlikleri ile bu ülkenin lokomotif şehirlerinden bir tanesidir. O yüzden buradaki hizmetlerin bir farklılığı var. Kocaeli'nde kişi başına düşen milli gelir Türkiye ortalamasının üstüne çıkarak 18 bin dolara ulaştı. Bu rakamla Kocaeli milli gelir sıralamasında Türkiye'de ikinci sırada… 24 katrilyon lira Kocaeli'ne yatırım yaptık. Kocaeli üniversitesini yeni yatırımlarla büyüttük. Ülkenin önde gelen eğitim kurumlarından biri oldu.

BU YIL SONUNA KADAR PROJE BİTMİŞ OLACAK


İstanbul - İzmir otoyolunun en önemli ayağı nereden geçiyor? Kocaeli'nden geçiyor. Osmangazi Köprüsü'nü Kocaeli ile birlikte ülkemize kazandırdık. Allah nasip ederse inşallah bu yıl sonuna kadar da bu proje bitmiş olacak, hedefimiz bu. Böylece İstanbul'dan İzmir'e olan mesafeyi 3.5 saate düşürdük. Çok önemli bir proje.

BU BİR MÜJDEDİR


Dövizi ve faizi kullanarak ülkemizi tökezletmeye kalktılar. Açıklanan her veri ekonomideki dalgalanmanın yerini yeniden istikrara bıraktığını gösteriyor. Cari işlemler açığı son 20 ayın en düşük seviyesine geriledi. Bu bir müjdedir. Kredi kartı borcu olanından esnafımıza her kesime desteğimizle vatandaşımızın yanında yer aldık. Son ekonomik tuzak da milletimizin hedeflerine ulaşma azmini kamçılamıştır. Ya iyi bir hamle yapıp bir üst lige çıkacağız ya da patinaj yaparak eski günlere geri döneceğiz. Biz milletimizi bir üst lige çıkarmaya kararlıyız.


TÜRKİYE ESKİ TÜRKİYE OLSAYDI...


Eğer Türkiye eski Türkiye olsaydı bugün Suriye'de o terör koridoru kurulmuştu. Irak paramparça edilmişti. Filistin gibi kadim davalarımızdan eser kalmamıştı. Bunu biz söylemiyoruz. Görüştüğümüz dünyadan ve bölgemizden siyasetçiler ifade ediyorlar.

 

 

İşte Erdoğan’ın açıkladığı Belediye Başkan Adayları:

İzmit Belediyesi: Sibel Gönül

Başiskele Belediyesi: Yasin Özlü

Derince Belediyesi: Zeki Aygün

Gebze Belediyesi: ZinnurBüyükgöz

Gölcük Belediyesi:  Ali Yıldırım Sezer

Kandıra Belediyesi: Adnan Turan

Çayırova Belediyesi: Bünyamin Çiftçi

Darıca Belediyesi: Muzaffer Bıyık

Kartepe Belediyesi: Mustafa Kocaman

Dilovası Belediyesi: Hamza Şayir

Körfez Belediyesi: Şener Söğüt

Karamürsel Belediyesi: İsmail Yıldırım

 

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:02
05:23
13:14
17:14
20:44
22:44

TARİHTE BUGÜN

25 Haziran 1861
Osmanlı padişahı Sultan Abdülmecit vefat etti.