Ersoy’dan Küçük’e yanıt 400 İŞÇİ GÖNDERİLİRKEN NİYE SESİN ÇIKMADI!
Siyaset
22 Ağustos 2019 Perşembe 14:43

Ersoy’dan Küçük’e yanıt 400 İŞÇİ GÖNDERİLİRKEN NİYE SESİN ÇIKMADI!

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, Genel-İş Sendikası Şube başkanı Vedat Küçük’ün açıklamalarına cevap verdi.

Ersoy; Genel-İş Şube başkanı için “bir dönem Kocaeli’nin en büyük sendikalarından biri olan, Genel-İş sendikasını, sendikal anlayışıyla ile dip yaptıran, eski başkanların mirasını yiyen, sendikal anlayışını yandaşlık üzerine kuran bir şahsın yalan yanlış hezeyanları” dedi.  

 BİR ÖYLE BİR BÖYLE

Ersoy; “Genel-İş Şube başkanı  sendikal mücadeleyi, dün AK Partili belediye başkanı Nevzat Doğan’la Ankara’da pişmaniye açılışı, bugün se CHP’li Fatma Kaplan Hürriyet ile İzmit’te başka açılışlara iştirak etmek olarak algılamış olacak ki, bugün, işinden, aşından olmuş, tazminatsız işten çıkarılan iki işçiyi  haksız, işvereni haklı çıkaracak kadar yandaşlığı kanıksamıştır. Bu anlayışın devrimci işçi Sendikasına bağlı Genel-İş Sendikasının Kocaeli’de geldiği son noktayı izah etmeye yetiyor.      

KENDİSİNİ İZMİT BELEDİYESİNİN BİR  MÜDÜRÜ GİBİ GÖRMÜŞTÜR

Genel-İş başkanı, 2 işçinin sürgün ve işten atılmalar ile ilgili 6 iş günü içinde itiraz edebileceklerini, işvereninde bunları çıkarma hakkına vurgu yaparken, bu işten çıkarmanın iş kanununa göre yasal olmayacağını işçinin işe iade davasını kazanacağını ifade eden hukuk metnini nedense vurgulamayarak tam bir işveren avukatlığına soyunmuş. Kendisini İzmit Belediyesinin bir  müdürü gibi görmüştür. Bu sendikal anlayışın işçiye verecek hiç bir şeyi kalmamıştır. Hizmet-İş Sendikası olarak hiç bir işçiyi gaza getirdiğimiz doğru değildir, bu iki üye kendi kararlarını vermiş, hasta raporları olduğu için ve hiç bir kanuna uymayarak sürgün edildikleri için, temizlik işlerine görevlendirmeyi kabul etmemişlerdir, biz de sendika olarak işçilerimizin yanında olduğumuzu ifade etmişizdir.

NİYE SESİN ÇIKMADI

Genel-İş Şube başkanı, benim 2008 yılında Şube başkanı olduğumu unutmuş, 2004’ deki Bekirpaşa belediyesindeki yapılanlara sarılmıştır. Genel-İş Şube başkanına 2004 de 29 işçi çıkarılırken ben mali sekreter dim diyerek kendini bu işten sıyırmak için çaba sarf ediyorsun, o zaman 2010 da İzmit belediyesinde Genel-İş örgütlü iken ve sen Şube başkanı iken 400 işçi arkadaşımız kamu kurumlarına gönderilirken niye sesin çıkmadı, çıkmadığı gibi bu 400 işçi arkadaşların içinde yönetim kurulu üyelerinin kardeşleri, eşlerini ve bir kaç yandaşını işverenle bir olup, tekrar listeden çıkarttığını bu işçiler hala unutmamıştır.

 2021’ DEN SONRADA İZMİT BELEDİYESİNDE HİZMET-İŞ OLACAK

Son olarak İzmit Belediyesi yetkili sendika olarak 2021 kadar Hizmet-İş Sendikasının olduğunu, 2021’ den sonrada İzmit belediyesinde Hizmet-İş olacağını vurgulayarak, bundan sonrada işçilerimizin hakları, hukuklarını, senin bir yandaş olarak söylemekten korktuğun, işçilere seçimden önce belediye başkanının verdiği zam sözü yerine getirilmesi için mücadele edeceğimizi söylüyor, bir kez daha Türk sendikal tarihine yakışan bir sendikal anlayışı benimseyerek, işverenlerin avukatlığını bırakmanı ve işçilerin yanında bulunmanı tavsiye ediyoruz.”dedi.                              

      

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:03
07:43
13:25
16:23
18:46
20:15

TARİHTE BUGÜN

18 Şubat 1291
Moğol imparatoru Kubilay Han öldü.