Gönül “Kandıra yolu üzerine köylü pazarı kuracağız”
Siyaset
16 Mart 2019 Cumartesi 15:23

Gönül “Kandıra yolu üzerine köylü pazarı kuracağız”

Cumhur İttifakı AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Mimar Sibel Gönül, Yeşilova Pazarı’nı ziyaret ederek esnaf ve vatandaşları dinledi, projelerini anlattı

Cumhur İttifakı AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Mimar Sibel Gönül, Yeşilova Pazarı’nı ziyaret etti. Esnaf ve vatandaşlar ile bir süre sohbet eden Gönül’e meclis üyesi adayları da eşlik etti. Ziyarette pazar yerleri için yapacağı projeleri anlatan başkan adayı Gönül, “Yeşilova Pazar yeri gibi her mahallemizde uygun alanlarda vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçları düşünülerek, kent kimliğimize uygun, yeni kapalı pazarlar yapılacak” dedi.

SERVİSLE PAZAR ALANI ULAŞIMI SAĞLANACAK
“Yeşilova Pazar yeri gibi her mahallemizde uygun alanlarda vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçları düşünülerek, kent kimliğimize uygun, yeni kapalı pazarlar yapılacak” diyerek sözlerine başlayan Cumhur İttifakı AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül, “Kapalı Pazar yerlerimizi vatandaşımız ve pazar esnafımızın talepleri doğrultusunda dizayn edeceğiz. İçerisinde her türlü ihtiyaçların karşılanacağı, 4 mevsim kullanıma uygun ve organik ürünlerin satılacağı köylü pazarı inşa edeceğiz” dedi.

KANDIRA YOLU ÜZERİNE KÖYLÜ PAZARI
Beyanname toplantısında da projeleri arasında yer alan Kandıra yolu üzerine Pazar yeri hakkında detaylarda veren Gönül “Öncelikli yaz sezonunda yoğun iç turizm göçünün yaşandığı Kandıra Yolu üzerinde büyük köy pazarları kuracağız. Ulaşım açısından Hem köylere hem de şehir merkezine aynı zamanda İstanbul ve diğer illerden günü birlik deniz turizmine Kandıra’ya gelen vatandaşlara yakın olan pazar yeri büyük ilgi görecek. Kurulacak olan Pazar alanını ihtiyaca ve talebe göre yaygınlaştıracağız. Servisle halkımızın pazara ulaşımı sağlanacak” şeklinde konuştu.

HOBİ BAHÇELERİNİ HİZMETE AÇACAĞIZ
Açıklamalarına devam eden başkan adayı Gönül, “Stresli şehir hayatı içerisinde vatandaşlarımızın kendi ürünlerini yetiştirebileceği hobi bahçelerini hizmete açacağız. Vatandaşlarımıza toprakla bütünleşerek aileleriyle birlikte vakit geçireceği bahçeler oluşturacağız. Modern çiftçilik ve seracılık eğitimlerinin verileceği bir merkez kuracağız. Nüfus yoğunluğunun bulunduğu şehir merkezimizde binalarda üretimi yapılacak ürünler için tarımsal ürün yetiştirme tekniklerinin kullanılmasını destekleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:26
05:33
13:08
17:05
20:22
22:13

TARİHTE BUGÜN

19 Mayıs 639
Kür Şad ve 40 çerisi, binlerce Çin askerine karşı savaşarak Çin hükümdarı Tai Tsung'un sarayını bastı.