Hürriyet Kocaelispor’dan mı korktu?
Siyaset
15 Mart 2019 Cuma 10:02

Hürriyet Kocaelispor’dan mı korktu?

CHP İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet’in projelerini tanıttığı broşüre doğum yerini yazamaması gündeme bomba gibi düştü. Hürriyet’in doğum yerini neden sakladığıyla ilgili çok ilginç bir iddia ortaya atıldı.

Bilindiği gibi İzmit kızı olarak seçim kampanyasını sürdüren, kendini ikinci Leyla Atakan olarak gösteren Hürriyet, Kocaelispor taraftarlarını da oy deposu olarak görüyordu. Maçlarda maraton tribüne girerek sempati çekmeye çalışan Hürriyet, aslında Tekirdağlı. İzmit’e üniversite yıllarında geldiği tahmin edilen Hürriyet’in memleketi Tekirdağ ile Kocaelispor’un arası hiç iyi değil. Dört yıl önce iki takım arasında sert rüzgarlar esmiş, Kocaelisporlu taraftarlar Tekirdağ’daki final maçında hem küfür yemiş, hem de saldıra uğramıştı. Hürriyet’in Tekirdağlı olduğunu bu nedenle özgeçmişine yazamadığı ileri sürülüyor. Kocaelisporlu taraftarların Tekirdağlı Hürriyet’i bu gerçeği öğrendikten sonra maraton tribüne almaya devam edip, etmeyeceği de merak ediliyor.

ÖZGEÇMİŞTEKİ DETAY

CHP İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet, dün akşam Başiskele’de projelerini açıkladı. Hürriyet’in toplantı için İzmit yerine Başiskele’yi tercih etmesi ayrı bir tartışma konusuydu. Ancak dikkat çeken en önemli detay proje tanıtım broşüründeki Hürriyet’in özgeçmişiydi.

İLK, ORTA VE LİSEYİ NEREDE OKUDU?

Hürriyet, özgeçmişini yazmaya doğum tarihi ile başladı. 1982 doğumlu Hürriyet, nerede doğduğu ile ilgili bölümü ise boş bıraktı. İlkokul, ortaokul ve liseyi nerede okuduğu gibi detaylara da girmeden direkt Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olduğunu belirterek devam etti. Hürriyet’in üniversite yıllarında İzmit’e yerleştiği ileri sürüldü. Öte yandan Hürriyet’in doğum yerini gizleme gereği hissetmesinde Kocaelispor çekincesinin etkili olduğu ileri sürüldü.

 

 

 

KOCAELİSPOR’A AĞIR KÜFÜR ETTİLER

Yeşil-siyahlı ekibimiz 4 yıl önce Tekirdağspor’la Bölgesel Amatör Ligde şampiyonluk mücadelesi veriyordu. Kocaelispor, Tekirdağ’daki final niteliğindeki maçta ev sahibi ekibin ağır küfürlerine maruz kalmış, maça giden Kocaelisporlu taraftarlara saldırmıştı. Kocaelispor tarihinde bu maç unutulmaz hale gelmiş, iki takım arasında ezeli rekabet başlamıştı. Hürriyet, Kocaelisporlu taraftarlardan bu gerçeği uzun süre sakladı. Tekirdağlı olduğunu hiç gündeme getirmeden Kocaelisporlu taraftarların arasında maç izledi. Hürriyet’in şimdi tepki görmekten çekindiği için yine Tekirdağlı olduğunu gizlemeye çalıştığı ileri sürüldü.

DİĞER HABERLER

Güney’den Hürriyet’e cevap: Açıklamamız Başkan hanımın kimyasını bozmuş

AK Parti İzmit ilçe Başkanı Ali Güney, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in Encümen Toplantısında yaptığı açıklamaya cevap verdi. Güney yaptığı açıklamada “Yaptığımız basın açıklaması Başkan Hanım'ın kimyasını bozmuş olacak ki beyanatımızın satırlarında kaybolmuş, meseleyi alakasız kendince hüner sergilediğini zannettiği bir mecraya çekmeye çalışmıştır” dedi

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:20
05:29
13:08
17:06
20:26
22:18

TARİHTE BUGÜN

23 Mayıs 1945
Nazi liderlerden Himmler, müttefiklerin eline geçmemek için siyanür kapsülüyle intihar etti.