HÜRRİYET O İŞADAMINI ORTADA BIRAKTI..!
Siyaset
14 Mart 2019 Perşembe 13:58

HÜRRİYET O İŞADAMINI ORTADA BIRAKTI..!

CHP İzmit Belediye Meclis üyelerinin belirlenmesi aşamasında ilginç olaylar yaşandı. Özellikle Alikahya mahallesinde yaşanan bir olay CHP’lileri birbirine kattı

CHP İzmit belediye başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, meclis listesini belirlerken oldukça sert bir tutum izlemişti. Mevcut belediye meclis üyelerinden tek bir kişiyi dahi listeye almama kararında direten Hürriyet bazı mahallelerde isim belirlerken hayli zorlandı. Bu mahallelerin başında ise Alikahya geliyordu.

Alikahya CHP için önemli yerlerden biridir. Her dönem bu mahalleden bir meclis üyesi CHP listesinde yer almayı başardı. Geçen dönem Alikahyalıların bir araya gelerek üzerinde mutabakat sağladıkları isim Ercan Umutlu idi. Ancak yeni dönemde Hürriyet’in eski üyelere yer vermeme kararından sonra farklı isim arayışına gidildi. Bu anlamda Alikahya’nın ileri gelen isimleri ve CHP yetkilileri bir toplantı düzenledi. Yapılan görüşmeler sonrasında CHP listesine Alikahya’nın önemli isimlerinden biri olan işadamı Celal Hülür’de karar kılındı. İzmit’in birkaç noktasında mağazası bulunan, başarılı işlerle anılan, Alikahya’nın ileri gelen ailelerinden biri olan Hülür mobilyanın sahibi Celal Hülür meclis listesinde olmayı kabul etti ve il başkanlığına ismi verildi. Ancak açıklanan listede Celal Hülür kendi adını listede göremeyince olanlar oldu.

HÜRRYET İŞİN İÇİNDEN SIYRILMAYA ÇALIŞTI

 

İddialara göre Fatma Kaplan Hürriyet, son anda Hülür’ün ismini çizdi. Gerekçesi ise il yöneticisi Gökhan Ercan’ı meclis listesine dayatmaları sonucu il başkanı Cengiz Sarıbay ile olan tartışmaları oldu. Hürriyet, Celal Hülür’ü de -karşı ekipte- nitelendirerek Gökhan Ercan ile beraber onun da adını çizip yerine Çetin Sarıca’yı yazdı. Listeden çıktığını tesadüfen öğrenen işadamı Celal Hülür, olayın ardından Hürriyet’e ateş püskürdü. Hürriyet ise Hülür’e bu durumdan haberi olmadığını, görüşmeleri il başkanlığının sürdürdüğünü söyleyip işin içinden sıyrılmaya çalıştı. İşadamı Celal Hülür’ün ise yaşananların ardından CHP’ye ve Hürriyet ile arasına mesafe koyduğu iddia edildi.

İşadamı Celal Hülür

DİĞER HABERLER

Güney’den Hürriyet’e cevap: Açıklamamız Başkan hanımın kimyasını bozmuş

AK Parti İzmit ilçe Başkanı Ali Güney, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in Encümen Toplantısında yaptığı açıklamaya cevap verdi. Güney yaptığı açıklamada “Yaptığımız basın açıklaması Başkan Hanım'ın kimyasını bozmuş olacak ki beyanatımızın satırlarında kaybolmuş, meseleyi alakasız kendince hüner sergilediğini zannettiği bir mecraya çekmeye çalışmıştır” dedi

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:20
05:29
13:08
17:06
20:26
22:18

TARİHTE BUGÜN

23 Mayıs 1937
ABD'li sanayici John D. Rockefeller öldü.