REKLAMI KAPAT
  • 6.9602 TL
  • 8.1751 TL
  • 9.0228 TL
KOCAELİ 28°

“İntihar girişimleri göz ardı edilmemeli”

Saadet Partisi Körfez İlçe Başkanı Ömer Faruk Coşkun, son zamanlarda artış gösteren intihar girişimlerine dikkat çekerek, “Ekonomik krizin getirdiği sorunları görmezden gelmek, sorunun çözümünü ertelemek yanlıştır” dedi.

Ömer Faruk Coşkun yaptığı açıklamada, Son dönemde artan intihar girişimleri muhakkak üzerinde durulması gereken en önemli konudur. Ekonomik krizin getirdiği sorunları görmezden gelmek, hamaset ile her şey yolundaymış gibi imaj vermek, gerçeklerle yüzleşmeyip bu sorunun çözümünü ötelemek hatadır. İlimizde dahi toplumun farklı kesimlerinden insanların kendi hayatlarına son vermek istemeleri, dikkat etmemiz, bir an önce tedbir alınması gereken en önemli konudur” dedi.

Coşkun açıklamasının devamında, “Amerika’nın Kudüs dayatmasını kabul etmiyoruz. Yenikapı’da sivil toplum kuruluşları Kudüs mitingini gerçekleştirdik. Amerika’nın Siyonist planını kabul etmiyoruz. Hükümetinde bu noktada kesinlikle taviz vermeden Filistin meselesini Amerika ve İsrail’in insiyatifine bırakmadan gerekli çalışmayı yapmasını bekliyoruz” dedi.

Coşkun yerel konular hakkında da açıklama yaparak, “İlimtepe’ye lise yapılmasını takip ediyoruz. Toki konutları başlamadan önce İlimtepe Lisesi tamamlanmalıdır. Hacı Osman Mahallesi İlimtepe yolu bir an önce eksiklikleri giderilerek tamamlanmalıdır. Özellikle dışardan gelen insanların yolu bilmemelerinden kaynaklanacak kazaları önlemek için kasis, ışık tedbirleri alınmalıdır. Geçmiş dönemde ve bu dönemde belediyenin projeleri arasında yer alan Hacı Osman Mahallesi kapalı Pazar alanı bir an önce yapılmalıdır. Hali hazırda top sahası olarak kullanılan alan pazarcı esnafına tahsisi edilse de, bu arsa verimli bir hizmete elverişli değildir. Bir an önce düzenlenmeli ve kullanıma daha uygun hale getirilmelidir” dedi.

BENZER HABERLER

Güney,Başkan Büyükakın’a Teşekkür etti.

AK Pati İzmit İlçe Başkanı Av.Ali Güney, Kocaei Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a İzmit’e yaptığı yatırımlar için teşekkür etti. Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda “Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın, pandemi sürecinde bir yandan sosyal yardımları aksatmayıp, bir yandan da hayatımızı kolaylaştırmak için gece-gündüz demeden çalışıyor.”ifadelerini kullandı.

Başkan Büyükakın, Ünlü’nün teşekkürüne kayıtsız kalmadı!” Birlikte yürüyecek daha çok yolumuz var”

MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür ederek yanında oldukları mesajı verdi. Aydın Ünlü’nün paylaşımının ardından Başkan Büyükakın da kayıtsız kalmadı. Başkan Büyükakın, “Birlikte yürüyecek daha çok yolumuz var” diyerek paylaşıma cevap verdi

KÖŞE YAZARLARI