İYİ Parti İzmit’te tek adaylı kongre
Siyaset
15 Şubat 2020 Cumartesi 13:58

İYİ Parti İzmit’te tek adaylı kongre

İYİ Parti kongre süreci bugün İzmit İlçe Kongresiyle başladı. Tek adaylı kongrede delegeler Pelin Coştur Filiz için oylarını kullanacak.

Kongre sürecine giren İYİ Parti bugün İzmit ilçe kongresini İzmit Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.

400 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu İzmit İlçe Kongresi’nde 30 yönetim kurulu üyesi, 144 il delegesi belirlenecek. Mevcut İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz ise İlçe Başkanlığı için tek aday olarak bulunuyor. 

Kongreye, İYİ Parti Kocaeli milletvekili Lütfü Türkkan, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, CHP İl Başkan adayı Harun Yıldızlı, CHP İl Başkanı adayı Hikmet Erenkaya, İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, Alperen Ocakları Kocaeli İl Başkanı Murat Ağaçay, İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Ruhittin Sönmez, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Mehmet Aras İYİ Parti İlçe Başkanları, İl yönetim kurulu üyeleri ve delegeler katıldı.

İzmit İlçe Başkanı ve İlçe Başkan adayı Pelin Coştur Filiz; “Her türlü baskıya karşı ayakta duran kuruluşu daha iki buçuk sene olmuş partimizden şehrimizden bir milletvekili çıkartan ve İzmit Belediyesi’ni kazandıran İYİ Parti İzmit İlçe Kongresi’ne hoş geldiniz. Elazığ’da meydana gelen depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara ve depremzedelere de acil şifalar diliyorum. Biz deprem gerçeğini 21 yıl önce en acı şekilde yaşamış olarak onları en iyi biz anlarız. Genel merkezimizin de talimatıyla deprem bölgesine yardımlarımızı en hızlı şekilde ulaştırdık.

Tüm iyi ve güzel insanlar, bizim yanımızda olan herkese teşekkür ediyorum. Bu kongreler bizim için asla bir rekabet değil. Şehrimize en iyi hizmeti biz sunarız yarışıdır bu. Biz boşuna iyi olmadık. Sizlerin aranızda olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Bu günleri görmemize sebep olan başta Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Cumhuriyet’imizin ve demokrasinin var olması için çalışan bütün herkese, Genel Başkanımız Meral Akşener’e de minnetlerimi sunuyorum. Her kademeye aday olan, kendisini partiye ve ülkesine adayan herkese başarılar dikiyorum. Resmi adı 24 haziran seçimlerinde olsa da uzun yıllardır tek adam rejiminde yönetiliyoruz. Ülke genelinde en büyük ekonomik kriz yaşanıyor. Yolsuzluk, yoksunluk ve yoksulluk hat safada. Milli günlerimiz, milli kültürlerimiz ayaklar altına alındı. Cumhuriyet’imizin değerlerinden her gün uzaklaşılırken çocuklarımıza ve kadınlarımıza taciz seviyesi sınırları aştı. AKP iktidarı yandaşlarına mehtaplı geceleri sunarken halkımızın bir çoğuna karabasanlı geceleri uygun görmüştür.

Bu iktidarın ülkemizi getirdiği nokta ap açık ortadadır. Bugün her 5 vatandaşımızdan birisi yoksulluk sınırında hayatına devam ediyor. İnsanlarımız yoksulluktan intihar eder noktaya geldi. Samanı bile ithal eder duruma gelmişiz. Kültürel ve ahlaki yozlaşma devam ederken devlet destekli bir sosyal yozlaşma yaşıyoruz. Yıllardır uygulanan yanlış politikalar sonucu her gün şehit haberi alıyoruz. Kendi vatandaşlarımızı besleyemezken 5 milyon Suriyeli’yi besliyoruz. AKP’nin ne olursa oldun iktidarda kalalım siyaseti ülkeyi bu hale getirmiştir. Bir belediye başkanlığını kazanalım diye bir teröristi ekrana çıkartıp aklımızla dalga geçmeye kalktılar.

TBMM’de sürekli FETÖ’nün siyasi ayağı araştırılsın dediğimizde hep bir şekilde reddedildi. Kuzuyu yemek için tilkiyle birlikte plan yapıp kurtla birlikte öldürdüler çobanla birlikte yediler sonra yas tuttular. Bu kuzu Türkiye’dir.”

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:54
07:34
13:25
16:29
18:55
20:23

TARİHTE BUGÜN

25 Şubat 1996
Türk iş adamı, Vehbi Koç öldü.