KAZANILMIŞ HAKLARDAN VAZGEÇMEMİZ ASLA MÜMKÜN DEĞİLDİR.
Siyaset
16 Nisan 2019 Salı 11:28

KAZANILMIŞ HAKLARDAN VAZGEÇMEMİZ ASLA MÜMKÜN DEĞİLDİR.

“HAK-İŞ Konfederasyonuna bağlı Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris ERSOY KIDEM TAZMİNATI ile ilgili basın açıklaması yaptı”

Ersoy; Hazine ve Maliye bakanı Berat ALBAYRAK’ın yapısal dönüşüm programı içinde açıkladığı Kıdem Tazminatı reformu konusunda HAK-İŞ Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası olarak “Kıdem tazminatı ile ilgili kazanılmış hakların kaybedilmesine neden olabilecek bir geri dönüşün asla kabul edilemeyeceğini ifade ediyoruz.”dedi.

 

TÜM İŞÇİLERİMİZ, KIDEM TAZMİNATINDAN YARARLANMASI GEREKİR.

 

Kıdem tazminatının mevcut haliyle bile sorunlar yaşadığını ifade eden Ersoy; “Kıdem tazminatının ödemelerinde 30 gün hakkından vazgeçilmemelidir, öte yandan hak kayıplarını önlemek için kıdem tazminatı her türlü fesihte ve istifa da süre aranmadan ödenmelidir. Kıdem tazminatına tüm çalışanların erişimi sağlanmalı, bu erişim önündeki tüm engeller kaldırılmalıdır. Kıdem Tazminatı bugün tüm Dünya’da olduğu gibi Ülkemizde de çalışma yaşamının ayrılmaz bir parçasıdır. Buna bağlı olarak, ilgili yasalarda yapılacak değişiklerle kazanılmış haklara dokunulmadan, tüm işçilerin kıdem tazminatından yararlanması sağlanmalıdır.

 

Unutmamak gerekirki, Kıdem tazminatı bir yük değil, işçilerin kazanılmış hakkıdır.”dedi.

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:34
05:42
13:18
17:15
20:32
22:22

TARİHTE BUGÜN

24 Temmuz 1923
Günümüz Türkiye'sinin sınırlarının çizildiği Lozan Antlaşması imzalandı.