REKLAMI KAPAT
  • 6.8363 TL
  • 7.6021 TL
  • 8.4276 TL
KOCAELİ 19°

Kendi verdikleri haberi, Kendileri yalanladı! Yeni açıklama; “Efe hakkında af, söz konusu değil!”

Tavşantepe Mahallesi Muhtarı ve Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı İbrahim Efe hakkında şok iddialar ortaya atılmıştı. İzmit Belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmitliler tarafından beklemediği bir tepkiyle karşılaşınca işten çıkarma kararından vaz geçti. Bu kararının ardından, bu sefer örgüt içi gelen tepkilere maruz kalınca, yeniden "af durumu söz konusu değildir" açıklaması yapıldı.

Kendi verdikleri haberleri kendileri yalanladı!

El altından basına kendi verdikleri haberi, bazı basın kuruluşlarında çıkan haberlerin aslı yoktur açıklaması yapılması herkesi şok etti. Muhtar İbrahim Efe hakkında ilk günden beri basında yer alan haberleri yakın oldukları medya gruplarına servis eden İzmit Belediyesi, kendi servis ettiği haberi yalanladı. İbrahim efe ile uzlaşmak için aracıları devreye sokan Başkan Hürriyet, sabah saatlerinde yine aynı şekilde İbrahim Efe af edildi haberini servis ettiler. Bu haberlerin basına yansımasının ardından örgüt içi gelen tepkiler ve “Hürriyet Çark Etti” algısı Başkan Hürriyet’i yine kararından vaz geçti.

İzmitlilerin aklı bulandı!

Tavşantepe Mahallesi Muhtarı olan aynı zamanda Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı İbrahim Efe’nin basın önünde linç edilmek suretiyle itibarının zedelendiği gerekçesiyle Hizmet-İş’in yasal işlem başlatacak olması da bu olayın tuzu biberi oldu. Belediye Başkanlığını bırakarak, işçilerin iş huzurunu sürekli bozaN, kent kamuoyunu yanıltıcı haberlerle aklını bulandıran Başkan Hürriyet’e tepkiler gelmeye devam ediyor.

Tavşantepelileri odasından kovdu!

 Tavşantepe'nin ileri gelenlerinden partili, partisiz vatandaşlar, Efe için Başkan Hürriyet'le görüşmeye gitti.İddialara göre Tavşantepe'nin kanaat önderlerinden oluşan gruba Hürriyet sert tepki göstermiş.Gelen bu heyeti yüksek ses tonuyla azarlayan Başkan Hürriyet, odasından kovmuş.Yaşları büyük olan bu hayet içerisinde bulunan bazı CHP'li isimlerin de bu duruma isyan ettiği ""Bunlara birdaha oy dahi vermem " dediği de öğrenilenler arasında ..  

Af durumu bir söz konusu değil!

Tavşantepelilerin ve bölge halkının tepkilerini görmezden gelerek inatlaşmaya giden Hürriyet İzmit Belediyesi’ne yaptırdığı o açıklama ; “İzmit Belediyesi personeli olan ve hakkında malum iş durumuyla ilgili belediye içerisinde soruşturma açılan İbrahim Efe hakkında medyada çıkan haberler kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Efe ile ilgili herhangi af durumu bir söz konusu değildir. Kendisi hakkında hukuki değerlendirme süreci devam etmekte olup, süreç sonucunda gerekli bilgilendirme yapılacak ve İzmit Belediyesi tarafından kamuoyu ile paylaşılacaktır”  

 

BENZER HABERLER

Güney,Başkan Büyükakın’a Teşekkür etti.

AK Pati İzmit İlçe Başkanı Av.Ali Güney, Kocaei Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a İzmit’e yaptığı yatırımlar için teşekkür etti. Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda “Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın, pandemi sürecinde bir yandan sosyal yardımları aksatmayıp, bir yandan da hayatımızı kolaylaştırmak için gece-gündüz demeden çalışıyor.”ifadelerini kullandı.

Başkan Büyükakın, Ünlü’nün teşekkürüne kayıtsız kalmadı!” Birlikte yürüyecek daha çok yolumuz var”

MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür ederek yanında oldukları mesajı verdi. Aydın Ünlü’nün paylaşımının ardından Başkan Büyükakın da kayıtsız kalmadı. Başkan Büyükakın, “Birlikte yürüyecek daha çok yolumuz var” diyerek paylaşıma cevap verdi

KÖŞE YAZARLARI

ANKET