MİNİBÜSÇÜLERDE NİYAZİ YAĞIZ DÖNEMİ
Siyaset
20 Nisan 2019 Cumartesi 20:05

MİNİBÜSÇÜLERDE NİYAZİ YAĞIZ DÖNEMİ

Minibüsçüler ve Otobüsçülerde Başkan Niyazi Yağız oldu.

S.S.İzmit 5 Nolu Minibüs ve Otobüsçüler Kooperatifi genel kurulu bugün Mevlana Kültür Merkezi’nde yapıldı. Kongrede mevcut başkan Lokman Aydemir, Mustafa Kurt ile Niyazi Yağız başkanlık için yarıştı. Minibüsçülerin sorunlarının da dile getirildiği kongrenin divan başkanlığını Kocaeli Otobüs ve Minibüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt yaptı.

 BURAYA ADAY OLMAK KOLAY BİR İŞ DEĞİLDİR.

Kongre açılış konuşmasını yapan Divan Başkanı Mustafa Kurt ,“Gerçekten çok ciddi anlamda sıkıntılarımız var. Bu sorunları aday olan arkadaşlarımız biliyor. Bu arkadaşlarımızın sorunların üstesinden geleceğine inancımız tamdır. Buraya aday olmak kolay bir iş değildir. Burada kim kazanırsa kazansın, o arkadaşımızın arkasında olmak zorundayız. Birlik ve beraberliğimizi ortaya koyduğumuz sürece üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir şey yoktur. Kongremizin şimdiden hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi. ^

 

VARSA KAYIP, KANITLANSIN

Mali konularda yaşanan kısa tartışmanın ardından söz alan S.S.İzmit 5 Nolu Minibüs ve Otobüsçüler Kooperatifi Başkanı Lokman Aydemir, “Sorunları olan bir kooperatifimiz var, evet. Ama ödeme yaptılan konular nettir. Biz netiz. Kimsenin bir lirasına dokunmadan hizmet etmeye çalıştık. Gelir giderleri kim istiyorsa kalem kalem veririz. Kendime güveniyorum yapılan tüm ödemelerimiz mevcuttur. Varsa kayıp, kanıtlansın. Eğer öyle bir durum varsa ben görev yapmam burada. Kendi malım gibi sizin malınıza bekçilik yapıyorum” dedi.

HERKES ŞEKER HASTASI OLDU

Genel kurulda alınan karar doğrultusunda yolcu biniş ücretini nakit ödemesi halinde araç sürücüsü kooperatif tarafından araca verilecen karttan çekmediği tespit edilirse 10 yolcu ücreti kadar ceza alacak. Ayrıca uzaklaştırma cezası da verilecek ve yasal süreç başlatılacak. Bilançoyla ilgili konuşan araç sahibi Sadettin Hancı, “Biz de zor durumdayız. Herkes şeker hastası oldu. Bizimle ilgilenen bir kişi yok. Mazot olmuş 6 buçuk lira. Bir araya gelelim öyle hareket edelim. Kalıcı çözüm bulmamız gerekiyor. Biri bize Allah için el atsın. Kimsenin tarafı olarak konuşmuyorum” dedi.

NE İSTEDİYSENİZ ONU YAPTIK

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından başkan adaylarına söz verildi. İlk konuşmayı yeniden aday olan S.S.İzmit 5 Nolu Minibüs ve Otobüsçüler Kooperatifi Başkanı Lokman Aydemir yaptı, “Bizi bilen biliyor. Üç yıldır görev yapıyorum. Ne istediyseniz onu yaptık. Büyükşehirden öğrenci desteğini aldık. Şimdi güzel bir ekiple yeniden bu göreve talibim" dedi.

Aydemir’in ardından Niyazi Yağız kürsüye gelerek, “Sabahlara kadar konuşsak sorunları bitiremeyiz. Aradan 2 yıl geçti şu anda esnafın yakıtını ödeyemediği, adalet olgusunun sarsıldığı bir kooperatif var. İki yılı heba olan bir kooperatifin  sorunlarını çözmek için yola çıktık" dedi.

 

BİZDEN OLSUN MANTIĞI KOOPERATİFÇİLİĞE TERSTİR

Divan Başkanı Mustafa Kurt ile aynı isim ve soyadını taşıyan 3'ncü başkan adayı Mustafa Kurt ise, “40’ncı olağan genel kurulumuza hoş geldiniz. Seçimler demokrasilerin olmazsa olmazlarıdır. Bizden olsun mantığı kooperatifçiliğe terstir. Bizler kooperatifin kar ve zarar ortağıyız. Birbirimizden sorumluyuz. '-Bu arkadaşlar kooperatifi yönetmezler, kooperatifi çoluk, çocuk mu yönetecek' diyenler oldu. Geldiğimiz durum ortadadır. Biz böyle yapmayacağız” dedi.

 

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Kooperatifik 9 yönetim ve 3 denetim kurulu üyeleri yapılan oylamayla belirlendi. 

LOKMAN AYDEMİR’İN YÖNETİMİ: Ethem Yücel, Osman Erdoğan, Ekrem Hacıoğlu, Serdar Barutçu, Suat Gülkan, Recep Önal, Cemil Şahin, İrfan Sezen 

Denetim Kurulu: Mehmet Haskul, Fatih Gürkaş, Mehmet Birlik.

NİYAZİ YAĞIZ’IN YÖNETİMİ: Hasan Pehlivanoğlu, Hasan Duymuş, Bilal Çelik, Ali Demirci, Tarık Aykutalp, Erdoğan Özler, Metin Sancak, Gürkan Aktaş.

Denetim Kurulu: Ersin Arguner, Hamit Fennibay, Turhan Karakaya.

MUSTAFA KURT'UN YÖNETİMİ: Göksel Taşkıran, Mehmet Çeliksoy, Vahdettin Sedef, Alibey Akyıldız, Murat Altunay, Zikrullah Aktop, Çetin Kurt, Eşref Üstüntaş,

Denetim Kurulu:  Yüksel Kılıç, Yılmaz Kaymak,Osman Acar,

Seçimi Niyazi Yağız'ın listesi kazandı. Seçim Niyazi Yağız: 188, Lokman Aydemir: 162, Mustafa Kurt: 53 oy şeklinde sonuçlandı. 

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:22
08:10
13:07
15:27
17:42
19:18

TARİHTE BUGÜN

16 Aralık 1990
Osman Hamdi Bey'in Kaplumbağa Terbiyecisi adlı tablosu rekor fiyatla satıldı: 1 milyar 750 milyon lira.