SAĞLIKTA ŞİDDETİ ÖNLEME YASASI ARTIK ÇIKSIN.
Siyaset
18 Nisan 2019 Perşembe 10:54

SAĞLIKTA ŞİDDETİ ÖNLEME YASASI ARTIK ÇIKSIN.

Hasta ve hasta yakınlarının sağlık çalışanlarına karşı uygulamış oldukları şiddete dikkat çekmek ve “Sağlıkta Şiddeti Önleme Yasasının” bir an önce çıkarılması için Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kocaeli Derince Eğitim Araştırma hastanesi önünde Tabipler Odası öncülüğünde sendikaların katılımı basın açıklaması gerçekleştirildi.

Kocaeli Tabipler Odası Öncülüğünde Basın Açıklaması Yapıldı.

Hasta ve  hasta yakınlarının sağlık çalışanlarına karşı uygulamış oldukları şiddete dikkat çekmek ve “Sağlıkta Şiddeti Önleme Yasasının” bir an önce çıkarılması için Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kocaeli Derince Eğitim Araştırma hastanesi önünde  Kocaeli Tabipler Odası öncülüğünde Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube, Kocaeli  Aile Hekimleri Derneği ve Birinci Basamak Sağlık Çalışanları Sendikasının katılımı ile “Sağlıkta Şiddeti Önleme Yasasının” çıkarılması için Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kocaeli Derince Eğitim Araştırma hastanesi önünde Kocaeli Tabipler Odası öncülüğünde basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasına Tabip odası başkanı Dr. Zeki Hamşioğlu,  Sekreter, Genel Sekreter Dr. Aykut Çelik, Tabipler odası Aile Hekimi Komisyon başkanı Recep İpçi ve oda üyeleri katıldı.   

 

Türk Sağlık Sen’den Tam Destek.

Yapılan Basın açıklamasına Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Şube Başkan Yardımcısı Arif Ovalı, Aile Hekimleri Komisyon üyesi Aile Sağlığı çalışanı Hacer Gündüz, Derince Ağız Diş Sağlığı Merkezi temsilcisi Mehmet Hoşkan, Körfez Ağız Diş Sağlığı Merkezi temsilcisi Talip Doğan katılarak yapılan basın açıklamasına destek verdiler

 

Kendi Savunma Önlemlerimizi Almak Zorunda Bırakmayın

Basın açıklamasında söz alarak ilk konuşmayı Kocaeli Tabip odası başkanı Dr. Zeki Hamşioğlu yaptı. Başkan Hamşioğlu yaptığı konuşmada; ”TTB olarak sağlıkta şiddetin geldiği noktanın dayanılmaz ağırlığını her seferinde TBMM’ne, Sağlık Bakanlığı’na ısrarla ilettik ve sağlıkta şiddeti sona erdirecek önlemlerin alınmasını istedik. Ancak, başta konunun birincil derecede muhatabı Sağlık Bakanlığı olmak üzere siyasi yetkililer “Görmedik, Duymadık, Bilmiyoruz!” taktiğiyle hekimlerin taleplerine kulaklarını tıkadılar. Diyen Başkan Hamşioğlu; Artık yeter! Bizi sağlıkta dayanılmaz hale gelen bu şiddete karşı kendi başımızın çaresine bakmak, kendi savunma önlemlerimizi almak zorunda bırakmayın. Dedi.

 

 Sağlık Çalışanları Siyasileri ve idarecileri söylemlerinde samimi bulmamaktadır         

Basın açıklamasında Tabipler Odası Başkanı Hamşioğlu’dan sonra söz alan  Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu üyesi ve Türkiye Kamu Sen Kocaeli İl Temsilcisi Ömer Çeker;  Sağlık çalışanlarının şiddete uğradığı her olaydan sonra siyasilerin ve idarecilerin basının huzuruna çıkarak süslü ve sert sözler ile olayı kınamaları ve gerekli tedbirleri alacakları hakkındaki söylemlerine sağlık çalışanları artık inanmamaktadır. Siyasileri ve idarecileri söylemlerinde samimi bulmamaktadır. Söylem sahipleri söylemlerinde samimi olsalardı. Sağlıkta şiddeti önleme yasasını çıkartarak sağlıktaki şiddeti şimdiye kadar çoktan sonlandırırlardı. Dedi.

 

 

TBMM de Gurubu Bulunan Siyasi Partilerden Hassasiyet Bekliyoruz

Başkan Çeker; Şiddetle ilgili düzenlemenin hayata geçirilmesi için TBMM de gurubu bulunan siyasi partilerden hassasiyet bekliyoruz. Gördüğümüz kadarı ile siyasi irade sağlıktaki şiddetin önlenmesi için gerekli tedbirleri almak ve konu hakkında düzenleme yapmakta pek istekli görünmemektedir. Diyen Çeker; Çalışma hayatındaki sorunların giderilmesini siyasi idareden beklemek yerine demokrasinin ışığına, kanunların çerçevesinde yasal haklarımızı kullanarak birlikte çözelim.  Ağustos ayında yapılacak toplu sözleşmede ilk gündem maddesi olarak sağlıktaki şiddet görüşülsün. Karara bağlansın. Dedi.

 

 

                                                                                  

 

DİĞER HABERLER

Kendi verdikleri haberi, Kendileri yalanladı! Yeni açıklama; “Efe hakkında af, söz konusu değil!”

Tavşantepe Mahallesi Muhtarı ve Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı İbrahim Efe hakkında şok iddialar ortaya atılmıştı. İzmit Belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmitliler tarafından beklemediği bir tepkiyle karşılaşınca işten çıkarma kararından vaz geçti. Bu kararının ardından, bu sefer örgüt içi gelen tepkilere maruz kalınca, yeniden "af durumu söz konusu değildir" açıklaması yapıldı.

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:28
07:09
12:56
15:57
18:22
19:50

TARİHTE BUGÜN

20 Ekim 1948
Türk siyasetçi Melih Gökçek doğdu.