KOCAELİ

Cansu ALBAYRAK

Darıcalı gençler çok şanslı!

Darıca Belediyesi gençler için tüm imkanlarını kullanmaya devam ediyor. Gençlere yönelik projeleri ile dikkat çeken Darıca Belediyesi’nde gençler için oldukça önemli projeler yer alıyor.

MÜDÜRLÜĞÜ KURAN İLK BELEDİYELERDEN


Belediye bünyesinde Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğünü kuran ilk belediyelerden olan Darıca’da gençlere oldukça fazla önem veriyor. Spordan sorumlu Darıca Belediye Başkan Yardımcısı Cüneyt Şentürk, ziyaretimiz sırasında belediyenin gençler için oluşturduğu projeler hakkında bilgi verdi.

DARICA E-SPOR’DA ÇOK İDDİALI


Darıca Fevzi Çakmak Mahallesi Adnan Menderes Kültür Merkezi’nin üçüncü katında Gençlik ve Spor Hizmetleri bünyesinde kurulan kulüp, spor ve oyun sever gençleri projeleri ile donanımlı hale getirmeyi hedefliyor.
Öncelikle E-Spor hakkında bilgi veren Şentürk, ulusal ve uluslararası turnuvalara katılabilmek için E-Spor’u faaliyete geçireceklerini söyledi. Şentürk, “Darıca Belediyesi olarak geleceğin sporu olarak adlandırılan elektronik sporları yaygınlaştırmayı ve meslek haline getirip kariyer imkânı sağlamayı hedefleyerek, bu yönde gençlerin ulusal ve uluslararası turnuvalarda adımızı duyuracağız. 9 yaşındaki çocuklarımızın bile başvuruları var. Yaş grupları oluşturarak E-Spor salonumuzda gençlerimize güzel bir ortam kuracağız” dedi.

BABA ÇOCUK KAMPI


Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ın gençleri çok önemsediğinin altını çizen Başkan Yardımcısı Şentürk, “Bizim bünyemizde sadece E-Spor yok. Türkiye'de ilkleri yapacağımız projeler de yer alacak. Örneğin çocuklarıyla anneler daha fazla vakit geçiriyor. Babalarımız için Darıca'da belirleyeceğimiz bir yere Baba-Çocuk Kampı'nı yapacağız. Muzaffer başkan ise buraya çocuğu ile gelecek. Bisiklet ve Kaykay Kulübümüzü de kurduk. Bu kulüp ile Darıcalı çocuklarımıza ve gençlerimize bu eğitimleri vereceğiz. Yine Türkiye'de bir ilk olan Fair-Play Akademisi projesini hayata geçirerek, çocuklarımıza sporda Fair-Play ruhunu öğreteceğiz.

GENÇLİK KORİDORU


Gençlerimiz arasında oldukça popüler olan Youtuber'lik ile ilgili de adımlarımızı attık. Stüdyo Genç projesi ile beraber Türkiye'deki ünlü isimleri Darıcalı gençlerle buluşturup onlara dersler verdireceğiz. Sanat ve Spor'da başarılı olan sanatçılarımızı ve sporcularımızı her ay düzenleyeceğiz söyleşilerle Darıca'ya getireceğiz. Başkanımız Muzaffer Bıyık öncülüğünde Darıca Belediyesi olarak, bölgemizde ilkleri gerçekleştirip, Darıca'yı bir spor ve sanat şehri haline getireceğiz'' sözlerine yer verdi. Gençlik Koridoru hakkında da bilgi veren Cüneyt Şentürk, “Gençlerle buluşmak için bahaneler arıyoruz. Gençlik Koridoru’nda ise başkanımız Muzaffer Bıyık gençlere sorular yöneltecek. Keyifli anlara şahit olacağız” dedi.

DARICA BELEDİYESİ’NİN GENÇLER İÇİN OLAN PROJELERİ


E-SPOR
Darıca Belediyesi Su Sporları
Gençlik Koridoru
Bisiklet Kaykay Kulübü
Darıca Belediyesi Spor Okulları
Baba Çocuk Kampı
Atlı Binicilik Eğitim Kulübü
Fair Play Akademisi
Darıca Erişilebilir Hareket Atölyesi
Sanat ve Spor’da Liderler Yetişiyor

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

 • Darıca Belediye başkanı Muzaffer Bıyık
 • Gebze Belediye başkanı Zinnur Büyükgöz
 • Çayırova Belediye başkanı Bünyamin Çiftçi
 • Dilovası Belediye başkanı Hamza Şayir
 • Körfez Belediye başkanı Şener Söğüt
 • Derince Belediye başkanı Zeki Aygün
 • İzmit Belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet
 • Kandıra Belediye başkanı Adnan Turan
 • Başiskele Belediye başkanı Yasin Özlü
 • Kartepe Belediye başkanı Mustafa Kocaman
 • Gölcük Belediye başkanı Ali Yıldırım Sezer
 • Karamürsel Belediye başkanı İsmail Yıldırım