KOCAELİ 17°

Her nakite sıkıştığımızda başkanımızın kapısına gitmemeliyiz

Kocaelispor Kongresi Sekapark'ta bulunan Kocaeli Kongre Merkezi'nde yapılıyor

Engin Koyun tek aday olarak girdiği kongrede seçilmiş üyelerden Mayıs 2023'e kadar yetki alacak.

Kocaelispor Başkanı Engin Koyun, yaptığı konuşmada, “Her nakite sıkıştığımızda Kocaeli Büyükşehir Belediye başkanımızın kapısına gitmemeliyiz. Bu yolda şirketleşmeden geçmektedir” dedi.

YOL ŞİRKETLEŞMEDEN GEÇİYOR

Koyun'un konuşması şu şekilde: “ Her nakitte sıkıştığımızda Kocaeli Büyükşehir Belediye başkanımızın kapısına gitmemeliyiz. Bu yolda şirketleşmeden geçmektedir. Daha önce kurulmuş bir şirket olduğunu öğrendik onunla ilgili gerekli inceleme ve çalışmalar yapılarak uygunsa onunla uygun değilse de yeni bir şirket kuracağız. Kalan borçlarla ilgili en kısa sürede yapılandırmalar yapılacaktır. En önemlisi kent merkezinde Kocaelispor’umuza yakışır bir kulüp lokali binası yapmaktır. Bunun içinde sayın Tahir başkanımızdan olur aldık. Bu kongreye kadar herhangi bir futbolcumuza teknik ekibimize personelimize esnafımıza borcumuz yoktur. Ödemelerimiz zamanında yapılmaktadır. Maç pirimler maçtan en az iki gün önce hesaplara yatmaktadır.

100’ÜN ÜZERİNDE DEĞERLİ İSMİN YÖNETİME GİRMEK İSTEDİ

Köklü ve şanlı bir tarihe sahip olan Kocaelispor’umuzun uzun süre başkan vekili olarak yönetilmesinin deplasman maçlarında, yaptığımız ziyaretlerde ve temsil noktasında Uygun olmadığını gördük. Seçilmiş ve uyumlu bir şekilde çalışan yönetim olarak kalan yılı böyle devam ettirebilirdik. Yönetim olarak bu durumun Kocaelispor markasına zarar vereceğini düşündük. Kocaeli valiliğimizden gerekli izini alarak, yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla olağanüstü kongre kararı aldık. Kongre kararı aldığımız günden bu yana 100’ün üzerinde değerli ismin yönetime girmek istemesi Kocaelispor’umuzun geleciği açısından sevindirici olmuştur.

ULUSAL BASINDA YER BULDUK

Başkanımız Hüseyin Üzülmez’in rahatsızlığından dolayı başkan vekili olarak yetkileri devir aldık. Siz değerli kongre üyelerimizin nezdinde sayın başkan Üzülmez'e ve tüm hastalarımıza da acil şifalar dilerim. Yönetim kurulumuzda gerekli görev değişikliklerini ivedi şekilde yaptık. Kısa orta ve uzun vadeli projeler oluşturduk. Yönetimimiz içinde transfer komitesini oluşturduk. İlk icraat olarak şanlı takımımızın başına dünya ve Türkiye markası olan teknik direktör Mustafa Reşit Akçay'ı getirerek büyük bir iş başardık. Bu transfer ile ulusal basında da yer bularak camiamızın ne kadar büyük bir camia olduğunu gösterdik. Çünkü biz onurluyuz gururluyuz Kocaelisporluyuz. Transfer komitemizin titiz çalışmaları sonucunda ligin devre arasında Akhisar spordan Musa Nizam, Kaçiöğren gücünden Mustafa Tahir Babaoğlu, Altaydın Yılmaz Özeren'i ve son olarak şehrimizle ve Kocaelispor’umuzla özdeşmiş olan muhteşem Süleyman lakabıyla Burak Süleyman gibi usta ayakları transfer ettik. Bu transferlerden sonra 1. lig yolunda umutların çok arttığını ve şehrimizin havaya girdiğini görmekteyiz. İnşallah bu yolun sonu şampiyonluk.

KOCAELİSPOR’UMUZ SİYASET ÜSTÜDÜR

Kocaelispor’umuz ikinci devreye iyi bir başlangıç yapmıştır. Şu an 52 puanla 3.sıradaylz. Play-off'a kalacağımızdan ve play-off'tan 1.lige çıkacağımızdan yönetim kurulu olarak hiçbir şüphemiz yoktur. Bizler inandık sizlerde inanın bu şehrin markasına Kocaelispor’umuza hep birlikte sahip çıkalım. Öncelikle 1.lig yolunda ve sonra süper lig yolunda durmak yok gollere devam Kocaelispor’umuz Çayıralan’dan Karatepe’ye, Kandıra’dan Karamürsel’e tüm Kocaeli şehrinin takımıdır. Kocaelispor’umuz siyaset üstüdür. Bu kentin en önemli markasıdır. Bu bilinçle çalışmalarımızı yaptık yapmaya devam ediyoruz. Hep birleştirici olduk, insan kurum ayırımı yapmadık. Kısa sürede birçok ziyaretlerde bulunduk.

BORÇSUZ ŞEKİLDE SÜPER LİGE ÇIKMIŞ BİR KOCAELİSPOR

Mecliste grubu Bulunan siyasi partilerimize ziyaretler yaparak başkanlarına Kocaelispor’umuzla ilgili bilgileri ilk ağızdan aktardık. Kocaelispor’umuzun kapılarının herkese sonuna kadar açık olduğunu söyledik. Kocaelispor tarihinde bir ilki gerçekleştirdik. Kucaklayıcı ve daha katılımcı bir anlayışla kentimizin batı yakasında aidiyet duygusuyla ziyaret ettik. Gebze ticaret odası başkanımızla ve Gebze basınıyla temaslarda bulunduk. Bizim için İzmit ilçesi veya Kartepe ilçesi neyse Gebze ilçesi aynıdır dedik bir tam günümüzü Gebze’ye ayırdık ve bundan sonraki günlerde de Gebze ve diğer ilçelerimizde ziyaretlerimize devam edeceğiz. Olağanüstü kongreden hemen sonra kurumsallaşma anlamında ivedi şekilde çalışmalara başlayacağız gerekli durumlarda profesyonel destekler alacağız. Allah nasip ederse hedefimiz borçsuz şekilde süper lige çıkmış bir Kocaelispor’dur.

KOCAELİSPOR’UMUZU SEVEN BİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANINA SAHİBİZ

Maç başı alacaklarının yüzde otuzunu ödedik lig sonunda bizden alacaklı futbolcumuz kalmayacaktır. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Tahir Büyükakın'a huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ederiz. Kocaelispor’umuzu seven bir Büyükşehir belediye başkanına sahibiz. Bugüne kadar tüm istediklerimize karşılık verdi desteklerini bizden esirgemedi ne zaman yanına gitsek bizleri boş çevirmedi. Kocaelispor’umuzu eski günlere dönmesini herkesten çok istiyor. Her daim gücünü bize hissettirdiği için Tahir başkanımıza teşekkür ederim. Bir teşekkür de cefakâr şanlı seyircimize ve taraftar grubumuz hodri meydana gelsin.

66 RUHUYLA KENETLEN KOCAELİ’M

Buna rağmen içeride ve deplasmanda oynadığımız maçlarda imkanlar çerçevesinde bizleri pandemi sürecinden dolayı her maç bir kişi eksik oynuyoruz yalnız bırakmadıkları için en büyük alkış ve teşekkürü onlara gönderiyorum. 66 ruhuyla kenetlen Kocaeli’m! Bir hayalimiz var süper lige çıkmış bir Kocaelispor. Bir hayalimiz var kurumsal kimliği ön plana çimiş bir Kocaelispor. Bir hayalimiz var borcu olmayan bir Kocaelispor. Bir hayalimiz var alt yapısıyla Türkiye’ye örnek bir Kocaelispor. Bir hayalimiz var Avrupa kupalarında ülkemizi temsil eden bir Kocaelispor. Bir hayalimiz var milli takımımızı kendi tesislerinde misafir eden bir Kocaelispor ve unutmayalım ki; Tarih şampiyonları yazar sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum” ifade etti.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

 • Darıca Belediye başkanı Muzaffer Bıyık
 • Gebze Belediye başkanı Zinnur Büyükgöz
 • Çayırova Belediye başkanı Bünyamin Çiftçi
 • Dilovası Belediye başkanı Hamza Şayir
 • Körfez Belediye başkanı Şener Söğüt
 • Derince Belediye başkanı Zeki Aygün
 • İzmit Belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet
 • Kandıra Belediye başkanı Adnan Turan
 • Başiskele Belediye başkanı Yasin Özlü
 • Kartepe Belediye başkanı Mustafa Kocaman
 • Gölcük Belediye başkanı Ali Yıldırım Sezer
 • Karamürsel Belediye başkanı İsmail Yıldırım