Genç İzmitliler ’den “Çanakkale Mehmedim”
Yaşam
17 Mart 2019 Pazar 09:22

Genç İzmitliler ’den “Çanakkale Mehmedim”

Genç İzmitliler Platformu yine güzel bir organizasyona imza attı.Çanakkale Savaşı’nın yıl dönümünde şehitlerimize ithafen tamamen platformun yöneticilerinden oluşan bir ekiple oynadıkları “Çanakkale Mehmedim” adlı oyunu bu akşam izleyici ile buluşturdular.

Saygı Duruşu ve İstiklal marşı ile birlikte başlayan Dr. Şefik Postalcıoğlu Kültür Merkezi’de sergiledikleri oyuna katılım yoğundu. Ayrıca oyun izleyicilerde duygusal anlar da yaşattı.

Aynı zamanda Programa Kent Konseyi Emekli Meclisi aynı zamanda Ak Parti İzmit Belediye Meclis üyesi adayı Halil Atay, Kardeş dernekler; Akmeşe Sosyal Yardımlaşma derneği Başkanı Sebahattin Demiray, Uğultu Sanat Derneği Başkanı Uğur Polat Posuflu ve İzmitliler salonu doldurdular.

 

ÇANAKKALE BİR DESTANDIR

 

Genç İzmitliler Platformu Başkanı Samet Şengöz : “ Bundan 104 sene önce bu topraklarda bir destan yazıldı. Vatanın bağımsızlığı ve bütünlüğü için bu millet gözünü kırpmadan canını siper etti. Kimse sen ben demedi. Bu topraklarda yaşayan ve kendini bu topraklara ait hisseden herkesin mezarı var Çanakkale’de. Bizler de Çanakkale Savaşı’nın 104. Yıl dönümününde tüm aziz şehitlerimizi böyle yad etmek istedik. Bir tarih şuuru oluşturmak istedik. “ dedi.

 

PLATFORMUN TİYATRO KULÜBÜ

 

Başkan Şengöz : “ Biz geçtiğimiz günlerde burada arkadaşlarımızı ağırlamıştık. Daha sonrasında bir tiyatro ekibi kurduk kendi içimizde. Ve arkadaşlarımız çok güzel bir oyun çıkarttılar. Günlerce çalıştılar bu güzel gece için. Kendilerine emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ve bu güzel oyunu bizlerle buluşturdular. Kültür-Sanat organizasyonlarımız devam edecek. İzmit bizi seviyor, biz de İzmit’i.” dedi.

 

İşte Platformun Tiyatro Ekibi

 

Erhan UYANIK bşk yrd.

Behra SAYAN   bşk yrd.

Burcu AÇIKGÖZ Çevre şehircilik ve AR-GE birim bşk.

Bülent ŞİMŞEK tanıtım medya birim bşk.

Abdullah SARIKAYA stk birim başkanı.

Gülşah KENDİRCİ yönetici

Caner GÜNER.   yönetici

Semih BAYER   yönetici

Harun çiftçi yönetici

Emir özay yönetici

Kadir çoban yönetici

Şahin ceritlioğlu yönetici

Burak Erdoğan ünv birimi

Emre ÇEPEL tiyatro birim bşk

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:26
05:33
13:08
17:05
20:22
22:13

TARİHTE BUGÜN

19 Mayıs 1925
ABD'li siyahi lider Malcolm X doğdu.