ONLAR HER MİTİNGİN ULAŞIM KAHRAMANLARI
Yaşam
12 Ocak 2019 Cumartesi 18:21

ONLAR HER MİTİNGİN ULAŞIM KAHRAMANLARI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığına bağlı Denetim şefliği ve İşletme şefliğine bağlı personelin, Siyasi liderlerin geldiği miting ve salon programlarının yapıldığı günler, Trafik akışını ve ulaşımın sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi için ortaya koydukları performans takdiri hak ediyor.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 31 Mart yerel seçimlerinde, ilçelerde aday olacak 12 ismi açıklamak ve tanıtımını yapmak için ilimize geldi.Yahyakaptan mahallesinde bulunun Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonunda gerçekleşen aday tanıtım programı için Kocaeli’nin her tarafından vatandaşımız akın akın salona geldiler. Gerek toplu taşıma, gerek ilçelerden otobüslerle, gerek yaya olarak, programın yapılacağı alana gelen vatandaşlarımız, bölgede her trafik ışıkları, her kavşak ve köşe başında, sarı montlarıyla kendisine yardımcı olan ulaşım denetim personelini gördü.

TAKDİRİ HAK EDİYORLAR.

Yaklaşık 50 personel ile birlikte, sabahın ilk ışıklarıyla beraber görev yerlerinde olan Ulaşım Denetim ekipleri, soğuk havaya rağmen, aday tanıtım programı bitene kadar sorumlu oldukları bölgeden ayrılmadılar. Trafik sorunu yaşamadan, vatandaşların sağlıklı bir şekilde yönlendirilmesi, alana ulaşması ve miting bitiminde sorunsuz bir şekilde yeniden trafiği kontrol altında tutarak Trafik polislerimiz ile beraber vatandaşımızın rahat bir şekilde alandan ayrılmalarını sağladılar. Soğuk havalara rağmen yoğun çaba harcayan belediye personelinin görev bilinci gerçekten takdiri hak ediyor.

HER MİTİNG YOLLARDALAR

Kocaeli’de gerçekleşen siyasi miting günleri, onları yollarda görmek mümkün. Vatandaşın miting alanına ulaşımı konusunda yardımcı olan, Trafik Polislerimizin yanı sıra birde sarı yelekleri ile yollarda gördüğümüz Ulaşım denetim personelleri görev yapıyor. Miting alanlarına gelen vatandaşların ve ulaşım araçlarının kontrollü bir şekilde yönlendiren bu personeller görevlerini her hava koşuluna rağmen yapmaya devam ediyorlar. Sabah programın gerçekleşeceği alana giderken gördüğümüz personeli çıkışta yine aynı noktada havaların soğuk olmasına rağmen görmek mümkün.Alana gelen vatandaşlarımızın araçlarını park edeceği noktadan tutun, programın yapılacağı adrese yönlendirmelere kadar birçok görevi yapan, olası meydana gelecek trafik çilesni önlemede etkin rol oynayan Belediye personelleri övgüyü hak ediyor.

 

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:02
05:23
13:14
17:14
20:44
22:44

TARİHTE BUGÜN

25 Haziran 1861
Osmanlı padişahı Sultan Abdülmecit vefat etti.