• 7.8053 TL
  • 9.4938 TL
  • 10.5061 TL
KOCAELİ 12°

12 İlde dev operasyon; 99 gözaltı!

İstanbul merkezli 12 ilde DHKP-C’ye düzenlenen eş zamanlı operasyonda aralarında avukatların da bulunduğu 99 şüpheli gözaltına alındı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, haklarında ‘terör örgütü üyesi olmak’ ve ‘terör örgütü propagandası yapmak’ suçlarından yakalama kararı bulunan 120 şüphelinin yakalanması için İstanbul merkezli 12 ilde eş zamanlı operasyon düzenledi.

Aranan şüphelilerin kaldığı adreslere baskın düzenleyen emniyet güçleri, terör örgütü DHKP-C'nin ideolojik tabanına göre hareket eden ve yasadışı faaliyetlerde bulunan 120 şüpheliden 99'unu yakalayarak gözaltına aldı. Aralarında avukatların da bulunduğu şüphelilerin gözaltına alındığı adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel doküman ve dijital malzemeye el konuldu.

ELEMAN KAZANMAK İÇİN MECLİS KURMUŞLAR

Örgütün eleman temini açısından sorun yaşadığı ve mahalli bölgelerde tekrardan alan kazanmaya çalışmak adına ‘halk meclisi’ ve ‘direnişler meclisi’ gibi yapılanmalar kurduğu tespit edildi. Gözaltına alınan DHKP-C üyelerinin emniyetteki işlemleri devam ederken, firari 30 şüphelinin yakalanması için operasyonların sürdüğü bildirildi.

BENZER HABERLER

GÖLCÜK MİLLET BAHÇESİ İHALESİ KESİNLEŞLEŞTİ

Gölcük’te bir dönem enkaz döküm sahası olarak kullanılan, Gölcük Belediyesi Rahvan At Yarışı Tesisleri’nin altında, Koray Aydın Parkı’nın hemen üstünde, Örcün Mahallesi sınırları içinde yer alan Gölcük Millet Bahçesi’nin TOKİ Genel Müdürlüğü’nde yapılan ihalesi bugün kesinleşti. 14.350.000,00-TL bedelle ihale, Kumsal Petrol Maden Ltd. Şti.’de kaldı. Sözleşme sonrası, yüklenici firmaya tesliminden sonra yapımına hemen başlanacak.

KÖŞE YAZARLARI