REKLAMI KAPAT
  • 6.7530 TL
  • 7.5688 TL
  • 8.4982 TL
KOCAELİ 19°

2 işçinin testi pozitif çıktı!

Kocaeli’de üretim yapan Ford fabrikasında 2 işçinin korona testi pozitif çıktı

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün tarafından işçilere elektronik posta yoluyla gönderilen mesajda, 28 Mart itibarıyla 2 işçinin Kovid-19 testinin pozitif çıktığı aktarıldı. Yenigün'ün işçilere gönderdiği mesajda

"Üzülerek bildirmek isteriz ki, 28 Mart itibarıyla 2 çalışma arkadaşımıza sağlık şikâyetleri sebebiyle COVID-19 testi uygulandığı ve maalesef test sonucunun pozitif çıktığı bilgisini aldık. Çalışma arkadaşlarımızdan bir tanesi hastanede müşahede altında diğeri ise evinde karantinaya alınmıştır.

 Bu yönlendirmeler hastaneler tarafından yapılmaktadır. Hastaların durumuna göre evde karantina da uygulanmaktadır. Her iki arkadaşımızın da sağlık durumu iyidir" denildi.

Hasta mahremiyeti nedeniyle testi pozitif çıkan işçilerin isimlerinin paylaşılmadığı mesajda "Çalışma arkadaşlarımız ve aileleri ile sürekli iletişim halinde kalarak, gelişmeleri yakından takip etmekteyiz" ifadelerine yer verildi.

Ford Otosan'ın Gölcük, Yeniköy ve Eskişehir fabrikaları 19 ve 21 Mart itibarıyla üretime 2 hafta ara vermiş, Gölcük'te Transit üreten hattaki işçiler ise "Ambulans üretimi yapılacak" mesajıyla gönüllülük esasıyla işe geri çağrılmıştı. (Kocaeli/EVRENSEL)

 

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET