REKLAMI KAPAT
KOCAELİ

Aile hekimleri de idari izin kullanacak!

Aile Sağlığı Merkezlerinde (ASM) görev yapan Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı Çalışanlarının İdari izinlerdeki yaşamış oldukları mağduriyetleri giderildi

ÇEKER AÇIKLAMA YAPTI

ASM’de görev yapan Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı Çalışanlarının İdari izinlerde yaşamış oldukları mağduriyetlerinin giderilmesi hakkında Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Üyesi Ömer Çeker yazılı açıklama yaptı.

KENDİ PLANLARINI YAPACAKLAR

Şube Başkanı Çeker yaptığı yazılı açıklamada; “Girişimlerimiz sonuç verdi" dedi.

Çeker'in açıklaması şu sekilde:

"Bayramda idari izin sürecinde aile hekimleri kendi planlamalarını yapacak. Türk Sağlık-Sen olarak sağlık çalışanlarının mağduriyetlerinin çözülmesi, onlara yapılan haksızlıkların giderilmesi ve taleplerinin karşılanması adına var gücümüzle çalışıyor, mücadele ediyoruz.

"SIKINTILARA YENİSİ EKLENİYOR"

Ne yazık ki salgın sürecinin kahramanları sağlık çalışanlarının sıkıntılarına çözüm üretilmediği gibi her geçen günde yenisi ekleniyor. Bunun en son örneğini de geçtiğimiz günlerde görmüş ASM’de görev yapan  Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı Çalışanlarının bayramda idari izin kapsamından çıkarıldıklarında yaşamıştık.

17 Mayıs’a kadar tam kapanmanın olduğu ülkemizde Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile 10-11-12 Mayıs tarihleri tüm kamu personeli için idari izin ilan edilmiştir.

"KAPSAM DIŞI BIRAKILDILAR"

Fakat Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü bir yazı yayınlayarak ASM’leri kapsam dışı bırakmış ve asgari personel bulunduracaksınız demişti. Bu gelişme üzerine bundan önceki bayramlarda verilen idari izinlerde olduğu gibi Aile Hekimliği çalışanlarının idari izinli sayılmaları talebimiz ile ilgili olarak Halk Sağlığı Genel Müdürlüğüne iletilmiş ve  Genel Müdür ile Genel Başkanımız Sayın Önder Kahveci’de bir görüşme yapmış ve bu durumun yeni bir yazı ile düzeltilmesini talep etmişti. 

"YANLIŞTAN DÖNÜLDÜ"

Talebimiz ile ilgili yazı bugün yayınlandı. Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü illerdeki farklı uygulamalara da dikkat çekerek yeni bir açıklama yapma ihtiyacı doğduğunu belirttiği yazısında Aile hekimlerinin idari izin süresi boyunca kendi planlamalarını yapmalarını istedi. Söz konusu yazı ile aile hekimlerimiz için bir yanlıştan dönülmüş oldu.  Aile hekimlerimiz zaten vatandaşlarımızın mağdur olmayacağı bir biçimde, geçmiş bayramlarda da olduğu gibi idari izin sürecini planlayacaklardır. Kamu idaresinden ve tüm sağlık yöneticilerinden beklediğimiz kahraman sağlık çalışanlarının idari izin ve esnek mesai gibi haklarının da tam olarak kullandırılmasıdır. Bunu mücadelesini her platformda vermeye devam edeceğiz.”

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

 • Darıca Belediye başkanı Muzaffer Bıyık
 • Gebze Belediye başkanı Zinnur Büyükgöz
 • Çayırova Belediye başkanı Bünyamin Çiftçi
 • Dilovası Belediye başkanı Hamza Şayir
 • Körfez Belediye başkanı Şener Söğüt
 • Derince Belediye başkanı Zeki Aygün
 • İzmit Belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet
 • Kandıra Belediye başkanı Adnan Turan
 • Başiskele Belediye başkanı Yasin Özlü
 • Kartepe Belediye başkanı Mustafa Kocaman
 • Gölcük Belediye başkanı Ali Yıldırım Sezer
 • Karamürsel Belediye başkanı İsmail Yıldırım