REKLAMI KAPAT
  • 6.7530 TL
  • 7.5688 TL
  • 8.4982 TL
KOCAELİ 20°

Ali Güney’den anlamlı paylaşım

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici’nin “Devlet para bassın, vatandaşa dağıtsın” önerisinin ekonomiyi daha da kötüye götürecek bir anlayış olduğunu belirterek, “Bunun yerine bu dönemde bile solunum cihazı üretmek için uğraşan gençlerimizi teşvik etmek daha doğru” dedi.

CHP’nin ekonomi kurmayı olarak da adlandırılan Kesici, dünkü Sözcü Gazetesi’ne “Devlet para bassın, vatandaşa dağıtsın” açıklamasıyla manşet oldu. Sosyal patlamayı önlemek amacı taşıdığını ifade eden Kesici’nin yaklaşımına AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, bir paylaşımla tepki gösterdi. Güney, “Ekonomiyi para basarak düzeltmek isteyen Almanya, 1920’lerde bir kasa parayla bir ekmek alır hale gelmişken bugün bu öneriyi bir “Ekonomi Kurmayı!” çözüm olarak öneriyor.

Bunun yerine bu şartlarda bile okullarımızda dezenfektan üreten, solunum cihazı geliştiren, 3D yazıcılarla maske yapan gençlerimizle gurur duyup, teşvik etmek gerektiğine inanıyorum” dedi.

Güney’in dikkat çektiği dönemde Almanya 1.Dünya Savaşı’nın yaralarını sarmak isterken sürekli para basmaya başlayınca “Hiperenflasyonla” karşı karşıya kalmış, odun yerine daha ekonomik olduğu için para yakmaya başlamıştı. Ekonomi çevreleri de, üretimi desteklemek yerine para basmayı tercih eden ülkelerin Almanya’nın 1920’li yıllarda yaşadığı bu durumla karşılaşmasının kaçınılmaz olduğunu savunuyor.

 

BENZER HABERLER

MEB açıkladı! Ehliyet kursu ve sınavlarında yeni önlem

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) ehliyet kursları ile teorik ve direksiyon sınavlarında, koronavirüsle mücadele önlemlerinin eksiksiz uygulanması amacıyla "Trafik Adam" animasyonu hazırlandı. Buna göre, kursiyerler ders aralarında toplu halde bir arada bulunmamaları hususunda bilgilendirilecek, kursiyerler eğitim alanlarına toplu halde götürülmeyecek. Toplu götürülmesi gereken durumlarda servis yapılacak araca, kapasitesinin yarısı kadar kursiyerin binmesi sağlanacak. Motosiklet ve iş makineleri uygulama eğitimi ve sınavlarında kursiyerlere kendilerine ait kask, baret, eldiven, kulaklık ve yelek gibi malzemeler kullandırılacak.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET