• 7.2901 TL
  • 8.6223 TL
  • 9.5480 TL
KOCAELİ 34°

Başiskele belediyesi bayram öncesi çalışanlarını sevindirdi

Hizmet-iş sendikası Kocaeli Şube başkanı İdris Ersoy, kurban bayramı öncesi Başiskele belediye başkanı Yasin ÖZLÜ’yü  ziyaret etti.

Ziyaret çalışma hayatı ile ilgili bilgi alış verişinde bulunuldu. Ziyaret esnasında bu hafta idrak edilecek kurban Bayramı öncesi, Başkan Özlü; belediye şirketi çalışan 460  işçiye sözleşme gereği 150-TL net bayram yardımının yanı sıra, Ekim ayında ödenecek ikramiyelerin  bayram dan önce ödeneceğim müjdesini verdi. Ayrıca isteyen işçiler bayramı daha rahat geçirmeleri için ihtiyaçları halinde avans ödemesi yapılacağını ifade etti. Yine belediyenin 60 kadrolu işçisine bayram parası ve devlet ikramiyesinin de ödeneceğini ifade ederek tüm çalışanların bayramını kutladı. 

Ziyarette konuşan Hizmet-İş sendikası Şube başkanı Ersoy; Sayın başkanımıza teşekkür ediyorum. 31 Mart yerel seçimlerinden sonra KHK çalışanlarına imkanlar dahilinde adaletli bir düzenleme yaparak, seçimden önce şirket işçilerine verdiği sözü yerine getirmiş, bu günde Başiskele emekçilerinin bayramı  daha rahat geçirmeleri için bu ödemeleri yaparak çalışanları ve bizleri sevindirmiştir. İnşallah bayramdan sonra Sn başkanımızla bir araya gelerek Başiskele belediyesi için devam eden toplu iş sözleşmesini masada bitirerek Çalışanlara bir  müjde daha vereceğiz “dedi

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI