REKLAMI KAPAT
  • 6.8363 TL
  • 7.6021 TL
  • 8.4276 TL
KOCAELİ 21°

Ertelenen ameliyatlar başlıyor

Sağlık Bakanlığı yetkilileri, 1 Haziran'dan itibaren hastanelerde normalleşme sürecine geçileceğini ve ertelenen operasyonlara yeniden başlanacağı bilgisini paylaştı. Ameliyatlara erken evre kanser hastaları ile başlanacak

Kovid-19 Acil Anestezi Yönetimi, nisan ayının ikinci haftasında acil olmayan ameliyatların ertelenmesine karar verdi. Türkiye genelinde vaka oranlarındaki düşüşün ardından hayata geçirilen normalleşme süreci hastanelerde de başladı.

Bu kapsamda 1 Haziran itibariyle salgın riski nedeniyle ertelenen ameliyat ve tedavi süreçleri yeniden başlayacak. Doç. Dr. Fatih Çiftçi, bu süreçte kanser hastaları başta olmak üzere durumu acil olmayan hastanın ameliyatının ertelendiğini hatırlattı. Türkiye'deki hastanelerin yüzde 80'inde bu durumun söz konusu olduğunu belirten Çiftçi, "Hastaları riske atmamak adına bu süreç  uygulandı. Ancak yeni süreçte riskler azaldı. Hastanelerde ertelenen ameliyatlara yeniden başlanacak." dedi.

Birinci aşama 11 Mayıs’ta başlıyor. İkinci aşama 27 Mayıs-31 Ağustos, üçüncü aşama 1 Eylül-31 Aralık, dördüncü aşama ise aşının bulunmasının beklendiği 1 Ocak ve sonrası olarak planlandı.

 

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET