• 7.6503 TL
  • 8.9849 TL
  • 9.7974 TL
KOCAELİ 26°

Güzin Taştekin: “İzmit Belediyesi’nin sonunda harekete geçmesi sevindirici”

AK Parti İzmit Belediye Meclis Üyesi Mimar Güzin Taştekin, üç kolonu su gideri için delinen İzmit Karabaş Mahallesi Hafız Binbaşı Caddesi’ndeki binanın mühürlenme işlemini geç olsa da doğru bir karar olarak açıkladı.

İZMİT BELEDİYESİ YANLIŞ TUTUMUNU DEĞİŞTİRDİ

Türkiye’nin gündemi haline gelen İzmit Karabaş Mahallesi Hafız Binbaşı Caddesi’nde 3 kolonu su gideri için delinen binanın bugün mühürlenmesini olumlu bir gelişme olarak değerlendiren Taştekin şunları söyledi: “Kanun ve yönetmelikler çok açık şekilde bu tür yerlerde yapılacak tadilat ve inşaat çalışmalarını denetleme ve ruhsat yetkisini ilçe belediyelerine veriyor.

Bu nedenledir ki, şubat ayında burada yapılan çalışmaların binaya zarar verdiği ve gerekli denetimin yapılması için hak sahiplerinden Hüsnü Tanrıkulu İzmit Belediyesine 5 sayfalık, kanun maddelerini de açıklar şekilde ihtarname gönderiyor. İzmit Belediyesi bu yazıya gayri ciddi şekilde olumsuz yanıt vererek inşaatın devamına müsaade ediyor.

Elbette ilgili firma tramvay yolu nedeniyle Ulaşım Park’tan da izin istemiş ama bunun çalışma ruhsatı ile uzaktan yakından ilgisi yoktu. Hafta içinde birilerinin canı yanmadan artık gereği yapılsın diye çağrımız olmuştu.

Aslında bu çağrı, yapılan işlemin insan hayatını ne kadar hiçe sayıldığını gören bütün İzmit halkının bir çağrısıydı. İzmit Belediyesinin geç de olsa bu çağrıyı duymasına sevindik. Mühürleme işlemiyle en azından can ve mal kaybı yaşanmadan gereği yapılır diye umut ediyoruz” dedi.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI