REKLAMI KAPAT
  • 6.8142 TL
  • 7.4310 TL
  • 8.3023 TL
KOCAELİ 23°

Hastalar o yurtlara yerleştirilecek

Valilik, İl Sağlık Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi’nin ortak çalışması ile koronavirüs teşhisi konmuş ancak sağlık durumu iyi olan hastalar İzmit, Körfez ve Gebze’de hazırlanan dört yurda yerleştirilecek

Koronavirüs teşhisi konmuş ancak genel durumları iyi olan ve hastanede yatmasına gerek görülmeyen hastaların tedavileri için ilimizde faaliyet gösteren öğrenci yurtlarına yerleştirileceği Valilik tarafından açıklandı. Yurtlara yerleştirilecek olan hastaların bakımlarını Devlet Hastanesi hekimleri üstlenecek. Konuyla ilgili valilikten yapılan açıklamada farklı noktalara dikkat çekildi. İzmit, Körfez ve Gebze bölgesinde dört tane yurt testleri pozitif çıkan hastalara tahsis edildiği açıklandı.

VALİLİK AÇIKLADI

Valiliğin koordinasyonunda, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İl Sağlık Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından ortak çalışma yürütülerek; İzmit, Körfez ve Gebze bölgesindeki 4 tane kredi yurtlar kurumuna bağlı öğrenci yurdunun bu amaçla tahsis edilmesi kararlaştırılmıştır. Covid 19 hastalığı olası tanısı almış genel durumu iyi olan, hastanede yatarak tedavi görmesine gerek olmayan, hekimlerimiz tarafından tıbbi takiplerinin izole alanlarda yapılması uygun görülen kişilerin belirlenen yurtlarda kalmaları sağlanacaktır. Devlet Hastanelerinin kontrolünde olacak olan kişilere gerektiğinde tıbbi destek sağlanacaktır. 

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET