REKLAMI KAPAT
  • 6.8745 TL
  • 7.7556 TL
  • 8.5872 TL
KOCAELİ 33°

Hürriyet’in usulsüz işten çıkarmalarına Mahkeme 'dur' dedi

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'in göreve geldikten sonra işten çıkardığı personeller bir bir mahkeme kararı ile belediyeye geri dönüyor.

31 Mart seçimleriyle İzmit Belediye başkanı seçilen Fatma Kaplan Hürriyet seçim öncesi kimseyi işten çıkarmayacağını söylemiş, fakat seçildikten sonra belediyeden çeşitli bahanelerle çok sayıda işçiyi işten çıkarmıştı. Hürriyet'e işten attığı sözleşmeli personeller bir bir mahkeme kararı ile kendini aklayarak geri dönüyor.
İzmit Belediyesi'nde bir çok kişi hakkında usulsuz iddialarıyla siyasi görüşü yüzünden işinden edilmişti. Bu isimlerden biri de Asuman Sert Erturan’dı.
2011 yılından buyana İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Birimi'nde çalışan Asuman Sert bir dönem de AK Parti İzmit İlçe Teşkilatı’nda görev almıştı.
AK Parti İzmit İlçe Teşkilatı İstişare Kurulu’nda da yer alan Asuman Sert, son olarak Kadın ve Demokrasi Derneği’nin Kocaeli Temsilcisiydi. Asuman Sert Erturan’ın 31 Aralık 2019 itibariyle İzmit Belediyesi ile ilişkisi kesildi. Hakkını aramak için mücadelesini sürdüren Erturan, kendini haklayarak işine geri döndü. İşten çıkarılmasını haksız ve hukuksuz bulan mahkeme yürütmeyi durdurarak işine geri dönmesine karar kıldı.

Hürriyet'in siyasi kıyımla işten attığı sözleşmeli Asuman Sert Erturan işine geri döndü

Konuyla ilgili olarak görülen Mahkemede karar çıktı. Mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi.
İzmit Belediyesi yeniden ortaya çeşitli iddialar atsa da artık kabul edilmeyecek.
İzmit Belediyesi tarafından yürütmeyi durdurma kararına itiraz ettiği ama itirazında kabul edilmediği öğrenildi.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET