REKLAMI KAPAT
  • 6.8741 TL
  • 7.7564 TL
  • 8.6619 TL
KOCAELİ 30°

İşte Kocaeli’de ki Cuma namazının kılınacağı camiler

29 Mayıs’ta gerekli tedbirlerin alınmasıyla birlikte ilimizdeki bazı camilerde ve kapalı Pazar alanlarında Cuma namazı kılınacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 18 Mayıs Pazartesi günü Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada "29 Mayıs Cuma günü cuma namazıyla birlikte öncelikle valilikler ve müftülükler tarafından belirlenen şartları uygun camilerden başlayarak camilerimizi ibadete açıyoruz. Bir süre camilerimizde sadece öğlen ve ikindi vakitlerinde cemaatle namaz kılınacak, diğer vakitlerde bireysel ibadet uygulaması sürecektir" demişti.

Tüm illerdeki camilerde hummalı bir çalışma başladı. İlimize baktığımızda ise İzmit Müftülüğü tarafından cuma namazı kılınacak camiler açıklandı. Açıklanan listede 29 Mayıs Cuma günü namaz kılınacak camiler ve kapalı pazar yerleri tek tek sıralandı. Ayrıca müftülük tarafından açıklanan listeye “Mahalle olup merkeze uzak yerleşimdeki camiler gerekli tedbirleri alarak cuma kılabilecek bahçelere sahip” notu eklendi. 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ise geçtiğimiz hafta sosyal medya hesabından “12 ilçemizde il müftülüğümüzle koordinasyon içerisinde cuma namazı kılmak için uygun bulunan merkez cami  ve açık alanların dezenfeksiyon  işlemlerini yapacağız. Cuma namazı kılınacak olan cami ve açık alanlarda 150 bin tek kullanımlık seccade dağıtacağız. Cuma namazı kılınacak olan cami ve açık alanlarda maske dağıtımı yapacak el dezenfektanı standı kuracağız. Cuma namazı kılınacak açık alanlarda gerekli fiziki mesafeye uygun işaretlemeleri yapacağız. Koronavirüsle mücadelede vatandaşlarımızın sağlığını korumak için gerekli tüm tedbirleri almaya devam edeceğiz.” diyerek camilerde gerekli tedbirleri alma konusunda destek sağlayacaklarını belirtmişti. 

CUMA NAMAZI KILINABİLECEK CAMİLER

Fevziye Camii

Rahmet Camii

Yahya Kaptan Akşemsettin Camii

Yahya Kaptan Merkez Camii

Ali Kahya Hayırseverler Camii

Mehmet Ali Paşa Merkez Camii (Yeni)

Ali Kahya Karadenizliler Camii

Malta Mahallesi Merkez Camii

Bayındır Ulu Camii

İmaret Camii

Battalgazi Camii

Kuruçeşme Şeyh Edebali Camii

Akmeşe Mahallesi Atatürk Camii

Toki Hz. Ömer Camii

Şirintipe Camii

Mustafa Pehlivan Fuar Camii

Yavuz Selim Camii

CUMA NAMAZI KILINABİLECEK PAZAR YERLERİ

Mehmet Ali Paşa Kapalı Pazar

Yenişehir Mahallesi Kapalı Pazar

Yeşilova Mahallesi Kapalı Pazar

Milli İrade Meydanı Kapalı Bölüm

Bağçeşme Mevkii Namazgah Alanı

Akmeşe Pazar Yeri (Pazar, Cuma günü kuruyor)

İnterteks Fuar Alanı Parkı

Ali Kahya Kapalı Pazaryeri

 

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET