• 6.9563 TL
  • 8.1946 TL
  • 9.0854 TL
KOCAELİ 28°

“Karamürsel gazozunun ömrü uzun olmaz”

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ın geçtiğimiz günlerde tanıtımını yaptığı “Karamürsel Gazozu” hakkında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Orhan Tanış; “Bu işin çok ileri gideceğini düşünmüyorum” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Kocaeli’de hizmet anlamında oldukça geri olan Karamürsel ilçesinde birçok sorun bulunurken Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Antalya’da üretilen “Karamürsel Gazozu”nun tanıtımını gerçekleştirmişti.

Konuyla ilgili Kocaeli Koz gazetesine konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Orhan Tanış projeyi başarılı bulmadığını söyleyerek; “Yıldırım, Karamürsel gazozuyla ilgili bir girişimde bulunmuş. Kocaeli’nin de Karamürsel’in de daha büyük sorunları var. Bu tanıtım günleri bir sürü belediye yapıyor. Gazozu üreten belli merkezler var. Ya bunun fabrikasını kurup kendin yapacaksın ya da bulup yaptıracaksın. Başlangıçta bulup yaptırmayı tercih etmişler. Yine onların idari kararı ama başarılı olabileceklerini düşünmüyorum. Bu işin çok ileri gideceğini de düşünmüyorum. Sadece güncel, konjektörel bir şey.” dedi. 

Ayrıca Karamürsel’de yapılması planlanan ve çevreye ciddi zararlar verecek olan taş ocakları ve enerji santraliyle ilgili de açıklamalarda bulunan Tanış, “Biz enerji santraline Büyükşehir’de red oyu verdik. Biz üzerimize düşeni yaptık. O bölgede bundan etkilenen kişilerin, en azından itirazı varsa iletmelerini bekliyoruz. Onlar herhangi bir itiraz etmeden bizim de ön plana çıkmamız çok uygun değil diye düşünüyorum. Biz üstümüze düşeni yaptık şimdi sıra vatandaşta. Oradaki halk görüşünü bildirmeli. Biz bu konuda mevzuat açısından düşüncemizi ve oyumuzun rengini de belirttik. Bundan sonrası vatandaşa kalmış bir durumdur. Santralin orada yapılmasını vatandaş olumlu karşılıyorsa yapacak bir şey yok. Mesela açılması planlanan bir taş ocağı vardı köylüler seslerini yükseltti. Biz de desteğimizi gösteriyoruz. Yani öncelikle vatandaş o bölgelerde tepkisini göstermeli ki bizler de arkalarında destekçileri olabilelim.” ifadelerini kullandı.

 

 

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI