REKLAMI KAPAT
  • 6.8745 TL
  • 7.7556 TL
  • 8.5872 TL
KOCAELİ 33°

Kocaeli İl başkanı Gebze İstanbul'a bağlansın dedi!

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan ile TBMM Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Gebze’nin il olması için TBMM’ye kanun teklifi vermişti. Gelecek Partisi Kocaeli il Başkanı Ömer Faruk Başaran Gebze’nin il olamazsa İstanbul’a bağlanmasını istemesi akıllarda soru işareti bıraktı

İşte En Kocaeli gazetesinden Furkan Çalışkan’ın o haberi; Sosyal medya hesabından “Gebze’nin 82. il olması için TBMM’ye kanun teklifi veren milletvekillerimiz Sayın ve ’a bir Gebzeli olarak teşekkür ederim” paylaşımını yapan Gelecek Partisi İl Başkanı Ömer Faruk Başaran’ın, bu paylaşıma gelen yorumlara ise hayli dikkat çeken yanıtlar verdi.

İyi Parti Gebze İlçe Yöneticisi Şakir Şükrü Erdöl’ün “tabana yayılmamış, sokakla istişaresi yapılmamış her çıkış temelsizdir...” yorumuna “Sorun ve tıkanıklık tabanda değil tavanda maalesef” cevabını veren Başaran, ilerleyen sohbette ise “Sokak organize edilememişse edemeyenlerin kusurudur” şeklinde dikkat çeken yanıt verdi.

Başaran asıl bomba yorumu, Lütfi Acar’ın yorumuna yaptı. Acar’ın, “Gebze’de siyaset yapanların ilçemizin İstanbul'a bağlanması doğrultusunda faaliyette bulunmalarının daha akılcı bir davranış olacağı düşüncesindeyim” şeklindeki değerlendirmesine Başaran, “İl olamaz ise İstanbul’a bağlanması düşünülebilir” yanıtını verdi.

Gelecek Partisi İl Başkanının, Gebze’nin il olmaması halinde İstanbul’a bağlanmasını önermesi, bu konu için “düşünülebilir” şeklinde yorum yapması, takipçilerini şaşkına uğrattı.

İşte Ömer Faruk Başaran’ın o paylaşımları;

 

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET