KOCAELİ

Cansu ALBAYRAK

Kocaeli Türkiye şampiyonu

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan bir dizi ziyarette bulunmak üzere bugün Kocaeli’ye geldi

İlimize ikinci kez gelen Genel Başkan Ali Babacan sabah saatlerinde ilk olarak Büyük Anadolu Sarayı Toplantı Salonu’nda STK temsilcileri bir araya geldi. Ardından DEVA Partisi Gebze ilçe binasının açılışını yapan Babacan, Gebze bölgesindeki esnafı ziyaret etti. Daha sonra İzmit’e gelen Ali Babacan, partisinin İzmit İlçe binasının açılışını gerçekleştirdi.

“ZİYARETLERE GEBZE’DE BAŞLADIK”

Ardından basın mensupları ile buluşan Ali Babacan, bugün gerçekleştirdiği ziyaretleri anlatarak başladığı konuşmasında, “Bugün ziyaretlerimize Gebze’de başladık. Esnaflarla buluştuk. İnsanlar çok dertli adım başı önümüz kesildi. Bize dertlerini anlattılar. STK’larla buluşarak onları hem dinledik,hem sohbet ettik.

“SEÇMENE DOKUNACAK ÖRGÜT YAPISI OLUŞTURUYORUZ”

DEVA Partisi şu an seçimlere girmeye kazanan 7 partiden biri. Doğal yollar ile seçime girmeye hak kazandık. Şu an il kongrelerini zamana yaygın olarak gerçekleştiriyoruz. Teşkilatlanması biten illerimiz de mahalle başkanlarımızı belirliyoruz. Bu şekilde Türkiye’nin 4 bir yanında seçmene dokunacak örgüt yapısı kuruyoruz.

“20 AYRI ALANDA EYLEM PLANI HAZIRLIYORUZ”

Türkiye’de her alanda sıkıntılar var. Bunlarla ilgili eylem planları açıklıyoruz. Eylem planlarında somut adımlardan bahsediyoruz. 20 ayrı alanda bu eylem planlarını hazırlamaya devam ediyoruz. Böylece seçmenin karşısına bir şeyler söyleyerek değil,yapacaklarımızın detayları ile çıkıyoruz. Biz takvim vererek daha uygulanabilir bir çerçeveye koyuyoruz. Bütçesini hesabını yaparak bu eylem planlarını hazırlıyoruz” dedi.

“HİÇBİR PARTİ İLE İTTİFAK GÖRÜŞMÜYORUZ”

Babacan açıklamaları sonrası basın mensuplarının sorularını cevapladı. Basın mensuplarının sorduğu, “Seçimlerde 50+1 barajını aşabilecek misiniz?” sorusuna “Bizim ilk hedefimiz partimizin varlığından vatandaşlarımızı haberdar etmek. Tanınmak. Bir sonraki aşama bizim partimizin düşüncelerini anlamaları ve sonolarak destek olmaları. Partimiz kurulduğundan beri biz hiç anket yaptırmadık. Pandemi döneminde böyle bir kaynak ayırıp, anket yaptırmadık. Kongre yapmadığımız çok büyükşehir var. Bursa, İzmir, İstanbul gibi. Biz hiçbir parti ile ittifak görüşmüyoruz.

“KOCAELİ DEVA’NIN TÜRKİYE ŞAMPİYONU”

Bizim amacımız kendi özgün kimliğimizi inşaa etmek. Kocaeli DEVA Partisi’nin Türkiye şampiyonu. Teşkilatlanmaları tamamen tamamlayan ilk ilimiz. Yaptığı çalışmalarda da öyle. Halkımız sadece sabırla gün sayıyor. Seçim günü geldiği anda bir değişiklik olacak. İşin ehli kadroların kritik görevlere gelmesi lazım. Ortak akıl için çaba göstermemiz lazım. Dünya’da Türkiye narko devlet olarak anılıyor” dedi.

“KANAL İSTANBUL İÇİN TARAFSIZ ANALİZ YAPILMADI”

2013 yılında kendisinin Kanal İstanbul’a verdiği desteği neden şimdi destek vermediğinin sorulması üzerine Genel Başkan Ali Babacan, “Bu proje genel seçimlerden önce açıklandı. 2011 yılındaki perspektif şuydu: Petrol kimya gibi patlayıcı ürünlerin Boğaz’dan geçisi bu riskin önlenmesi içindi. Benim açıklamalarımda çevre etki değerlendirmeleri vardı. O gün bugündür, tarafsız bir çevre etki analizi yapılmadı.

“PROJEYE RANT AÇISINDAN BAKILIYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, inadına bu projeyi yapacağım diyor. Nasıl tarafsız bir çevre etki analizi yapılsın. İstanbul’un ada ülkesi olması dış ülkeler açısından stratejik mi? Buna da bakılmalı. Bu ülkenin başka alanlarda projelere ihtiyacı var. Orada 500 bin kişilik şehir kuracağız diyor. Orada boğaza nazır binlerce arsa olacak. Rant üzerinden bakılıyor. Büyük bir kaynağın bu projeye harcanması doğru mu? Kaynak aktarılması gereken çok daha önemli projeler var” ifade etti

YORUMLAR

 • Toplam 1 yorum

Yazan: Devalı

Keşke Sn. Genelbaşkanı 15-20 bin üye ile karşılasaydi Kocaeli. Kağıt üzerinde iyi olmak da ekbette iyi ama reel başarılara odaklanmak daha doğru yaklaşımdır. Umarım halka inilir ve Sn. Genelbaşkanın çabaları heba olmaz. Türkiye'nin geleceği, umudu olan Deva Partisini çok daha başarili görmek isteriz.

0 Beğendim
0 Beğenmedim

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

 • Darıca Belediye başkanı Muzaffer Bıyık
 • Gebze Belediye başkanı Zinnur Büyükgöz
 • Çayırova Belediye başkanı Bünyamin Çiftçi
 • Dilovası Belediye başkanı Hamza Şayir
 • Körfez Belediye başkanı Şener Söğüt
 • Derince Belediye başkanı Zeki Aygün
 • İzmit Belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet
 • Kandıra Belediye başkanı Adnan Turan
 • Başiskele Belediye başkanı Yasin Özlü
 • Kartepe Belediye başkanı Mustafa Kocaman
 • Gölcük Belediye başkanı Ali Yıldırım Sezer
 • Karamürsel Belediye başkanı İsmail Yıldırım