Kocaeli’de uyuşturucuya geçit yok

Kocaeli'de güvenlik güçleri zehir tacirlerine karşı çalışmalarına ara vermeden devam ederken Valilik, Kocaeli'nin uyuşturucu bilançosunu açıkladı

Geçtiğimiz hafta Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi yaptıkları uygulamalar neticesinde; 72 olayda toplam 114 şahsa Adli İşlem Başlatılmış, bu şahıslardan 14’ü Tutuklanmış, 2’ü Adli Kontrol Şartı ile Serbest kalmış ve 96’sı Serbest kalmış, 2 şahıs Adli Makamlara mevcutlu olarak sevk edilecek.

ESRAR ELE GEÇİRİLDİ

Yapılan operasyon ve uygulamalar neticesinde; 1990 gr esrar, 12 gr sentetik kannabinoid (bonzai), 396 gr metamfetamin, 21 ad sentetik ecza, 1 gr eroin, 575 ad ecstasy ele geçirilmiştir. Ayrıca yapılan bu operasyonlarda; 320 TL uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen para, 1 ad. tüfek 132 ad. fişek 6 ad. hassas terazi ele geçirildi.

1 ŞAHIS TUTUKLANDI

İl Jandarma Komutanlığı Narkotik Suçlarla Mücadele ekipleri de yaptıkları uygulamalar neticesinde , 3 olayda toplam 3 şahsa Adli İşlem Başlatılmış olup; 1 şahıs hakkında Tutuklama kararı ve 2 şahıs hakkında ise Serbest yargılanma kararı verilmiştir. Yapılan operasyon ve uygulamalar neticesinde; 326 gr esrar, 15.26 gr metamfetamin, 816 gr skunk ele geçirildi.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI