• 7.5796 TL
  • 8.8341 TL
  • 9.6667 TL
KOCAELİ 28°

Kocaeli’de virüs yoğunluğu artıyor!

Koronavirüs yoğunluk haritasının bulunduğu “Hayat Eve Sığar” uygulamasına göre Kocaeli’nin ilçelerinde virüs yoğunluğunun artışı oldukça dikkat çekti

Sağlık Bakanlığı Hayat Eve Sığar uygulamasında bulunan korona virüs yoğunluk haritasını güncelledi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Kurban Bayramı tatilinde dikkatli olunması gerektiği yönündeki uyarıların ardından güncellenen haritada, Kocaeli’de birçok noktada virüs yoğunluğunda artış görüldü.

Korona virüs yoğunluk haritasında İzmit’teki virüs yoğunluğunun geçtiğimiz aya göre arttığı görüldü. Özellikle Turan Güneş Caddesi ve Gazanfer Bilge Bulvarı etrafındaki yoğunluk görenleri korkuturken, Gündoğdu çevresinde de tehlikenin hala devam ettiği görüldü.

Korona virüsün ilimizde görülmesinin ardından Gebze ve çevresinde hızla yayılmış, yoğunluk haritasında da en çok yoğunluğun batı yakasında olduğu görülmüştü. Gebze, Çayırova ve Darıca’da yoğunluğun geçen aya göre yükselişte olduğu görüldü.

Korona virüsün ilimizde en az görüldüğü ilçelerden biri olan Gölcük’te yapılan son incelemelere göre korona virüs yoğunluğunda büyük artış olduğu görüldü. Korona virüs yoğunluk haritasında geçtiğimiz ay düşüşte olan Gölcük, bu ay yoğunlukta en çok artış gösteren ilçelerimizden biri oldu.

 

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI