• 6.9563 TL
  • 8.1946 TL
  • 9.0854 TL
KOCAELİ 28°

Lütfü Türkkan'ın kaçak çiftliği yıkılıyor

İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın çiftliği yıkılıyor.

AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, İyi Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan’ın 12 yıl önce işletmeye başladığı çiftliği ile ilgili 'her şeyi kaçak' iddiasında bulunmuştu. Dilovası Belediyesi Yapı Kontrol biriminin konu hakkında gerçekleştirdiği denetimde Türkkan’ın avukatları söz konusu yapılarla ilgili yapı ruhsatı, yapı kullanma izin belgesi ya da yapı kayıt belgesi sunmamıştı.

Olay üzerine belediye, Nezir Ağa Et Entegre Besicilik Limited Şirketi olarak faaliyetini sürdüren tesislere belgeleri teslim etmesi için ilave süre vermiş, ancak sonuç yine değişmemişti. Dilovası Belediyesi encümeni de tutulan tutanak ve söz konusu ihlallerle ilgili olarak 662 bin lira ceza vermişti.

Devam eden süreçte Lütfü Türkkan’a 30 günlük sürecin dolmasının ardından 15 gün ek süre daha verildi. Tahliye işlemleri için verilen bu süre zarfında da Türkkan tahliye için herhangi bir işlem başlatmadı.

Bunun üzerine Dilovası Belediyesi 7 Ağustos Cuma günü saat 10.00’da Lütfü Türkkan’ın kaçak çiftliğini yıkma kararı aldı. Bu karar Lütfü Türkka'a tebligat yoluyla bildirildi. Milletvekili Türkkan'ın konu hakkında ne gibi bir adım atacağı merak ediliyor.

 

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI