REKLAMI KAPAT
KOCAELİ

MHP’den Hürriyet’i sinirlendiren önerge

İzmit Belediye Meclisi toplantısı bugün gerçekleşti

MHP tarafından sunulan bir önerge Hürriyet’in tepkisine neden oldu. Hürriyet’in ailesi ile ilgili bir iddianın bulunduğu önergeye Hürriyet, “Ailem konusunda hassasım eleştiriyi kaldırım ama aileme girmeyin” dedi

ORTAKLIK İDDİASI SORULDU

Gündem maddeleri görüşülmesi öncesi meclis üyeleri divana soru önergeleri yönlendirdi. MHP’li Meclis üyeleri İlker Kazan ve Engin Duymaz, Başkan Hürriyet’e geçtiğimiz haftalarda Belediye Şirketine ataması yapılan 65 Yaşındaki Nihat Değer’i sordu. Değer’in uzmanlık alanlarını soran meclis üyeleri aynı zamanda Nihat Değer’in oğluna ait olan Etüt Merkezi’ne, Hürriyet’in eşi Murat Hürriyet’in de ortak olduğu iddialarını sordu. Bir diğer önergede ise Yüzyılın en büyük deniz Faciası olarak adlandırılan Üsküdar Deniz Faciasında hayatını kaybeden vatandaşlar için anıt yapılması istendi.

“BİLDİĞİNİZ KUYRUKLU İFTİRA”

Nihat Değer ve ortaklık sorusuna yanıt veren Hürriyet, “ Bu cümleyi kurmak istemezdim ama bu bildiğiniz kuyruklu iftira. Benim çocuğum basını takip ediyor. Biz küçük bütçeler ile geçiniyoruz. Benim eşim yıllardır işçi servisi ile işe gider ve gelir. Benim eşim fabrikada emeği ile çalışır. Kimsenin parasına göz dikmedi ve dikmez de. Ailem konusunda hassasım eleştiriyi kaldırım ama aileme girmeyin. Benim eşim aslında atanamayan öğretmen. Bir dönem okul açma planı oldu ama bütçemizi aştı. Ben zengin başkan değilim. Benim evim bile kayınpederime ait” dedi.

REKLAM FİRMASINA 5 AYDA 75 BİN LİRA ÖDEME

MHP Meclis Üyesi İlker Kazan, Marduk Dijital ve Reklamcılık adlı firmaya belediye tarafından 5 aylık süre için 75 bin liralık ödeme yapıldığını söyledi. Kazan yaptığı konuşmada, “İzmit Belediyesi geçtiğimiz yıl Marduk Dijital ve Reklamcılık adlı firma ile 5 aylık süre için 75 bin liralık bir sözleşme imzalamış mıdır? İmzaladı ise sözleşmeyi neden imzalamıştır? Bu firma ile başka sözleşmelerde imzalanmış mıdır? 5 ay bitiminde bu sözleşme yenilenmiş midir? Bu firma kime aittir ve ne iş yapar, referansı kimdir? Emrinizde çalışan onlarca basın yayın ve halkla ilişkiler personeli varken bu firmadan ne gibi bir hizmet alınmıştır, neden böyle bir işe gerek duyulmuştur? Bu firmaya neyin reklamını yaptırdınız? İzmit Halkı pek çok sıkıntı içinde yaşarken, çocuklar eğitim için tablet bulamazken, esnaf iflas noktasındayken Marduk Ajansa 75 bin lira öderken vicdanınız sızladı mı?” diye sordu.

“DIŞARDAN ALIMLARI AZALTIYORUZ”

Reklam iddiasına cevap veren Hürriyet, “Sorudan ziyade direk darağacına asmışsınız. Tabi birçok şirket ile anlaşma var. Kocaeli’de birçok belediyede olduğu gibi firmalar ile anlaşmalar var. Biz basın yayını yeni yeni güçlendirdik. Geçmiş dönemlerde belediyenin birçok tanıtımı dışardan hizmet ile çözülüyordu. Şimdi basın yayınımızı güçlendirdik, istihdamı arttırdık. Artık dışardan alımımızı azaltıyoruz. Birçok sözleşmeyi bu nedenle yenilemedik. Bunun detaylarını daha sonra bildiririm” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

 • Toplam 1 yorum

Yazan: Alper

Noldu sn başkan! İki yıldır iftira atıp, lekelediğiniz çalışanların aileleri yok muydu. Yazık yazık....

0 Beğendim
0 Beğenmedim

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

 • Darıca Belediye başkanı Muzaffer Bıyık
 • Gebze Belediye başkanı Zinnur Büyükgöz
 • Çayırova Belediye başkanı Bünyamin Çiftçi
 • Dilovası Belediye başkanı Hamza Şayir
 • Körfez Belediye başkanı Şener Söğüt
 • Derince Belediye başkanı Zeki Aygün
 • İzmit Belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet
 • Kandıra Belediye başkanı Adnan Turan
 • Başiskele Belediye başkanı Yasin Özlü
 • Kartepe Belediye başkanı Mustafa Kocaman
 • Gölcük Belediye başkanı Ali Yıldırım Sezer
 • Karamürsel Belediye başkanı İsmail Yıldırım