REKLAMI KAPAT
  • 6.8741 TL
  • 7.7564 TL
  • 8.6619 TL
KOCAELİ 30°

Muhtarlar derneğinden o habere kınama

Türkiye Muhtarlar derneğinden Kocaeli’de yerel bir gazetede çıkan haberle ilgili kınama açıklaması yapıldı.

Yapılan açıklamada  “İsmail Moğultay’ın sosyal medya paylaşımını konu alarak yaptığı haberine atmış olduğu çirkin başlıktan dolayı kınama mesajımızdır” denildi

İşte derneğin o açıklaması:

Kamuoyunun dikkatine!

Kocaeli’nde faaliyet gösteren Kocaeli Barış Gazetesi isimli internet gazetesi tarafından Türkiye Muhtarlar Derneği üyesi Sanayi Mahallesi Muhtarı İsmail Moğultay’ın sosyal medya paylaşımını konu alarak yaptığı haberine atmış olduğu çirkin başlıktan dolayı kınama mesajımızdır.

Basın, dürüst, ilkeli ve sorumluluk bilinci içerisinde çalışarak demokrasinin güçlenmesine katkıda bulunan temel unsurlardandır. Halkı bilgilendirmek için adeta kamu görevi icra eden bir basın kuruluşunun vatandaşın oylarıyla seçilmiş yine kamu görevi gören muhtarımız için “Terbiyesiz Muhtar” diyerek attığı başlıkla kişisel fikrinin ve görüşünün ilkesizliğini kusmuştur.

Vatandaşlarımızın oylarıyla seçilmiş Sanayi Mahallesi Muhtarı İsmail Moğultay arkadaşımızın paylaşımını linç ettirmek suretiyle art niyetli olarak çirkin bir başlık atarak haberleştirmiştir.

Muhtarlar Mahallesinin emin kişisidir muhtar terbiyesi ahlaki kişiliği ve hizmet etme olanakları vatandaşlarımızın değerlendirmeleri sonucu seçilir.

Terbiyesine ve ahlakına seçmeni onay vermiş mahallesinin seçilmiş kişisinin yapacağı ve yaptığı hizmetler doğrultusunda terbiyesinin sorgulanması basın kuruluşunun haddine değildir.

Her meslekte olduğu gibi gazeteciliğinde ilkeli ve ahlaklı bir duruşu olduğunu düşünüyoruz. Özgürlükler kişilerin sınırlarına kadardır. Bir basın kuruluşu vatandaşlarımızın oylarıyla seçilmiş muhtarımızın paylaşımını maksadından farklı yönlere çekerek  “Terbiyesiz Muhtar” başlığı atma ve kişisel fikrini özgürlük adı altında kullanma hakkına sahip değildir.

Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şubesi üyemiz ve değerli arkadaşımız Sanayi Mahallesi Muhtarı İsmail Moğultay ile ilgili haberde atılan başlığı doğru bulmadığımızı belirterek ilgili basın kuruluşlundan özür dilemesini bekliyoruz.

 

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET