REKLAMI KAPAT
KOCAELİ

Sedat Peker'in videosunda Kocaeli ayrıntısı!

Sedat Peker kendisine yönelik  Kocaeli’de yapılan operasyon kapsamında gözaltına alınarak tutuklanan Mustafa Karslı hakkında önemli açıklamalara yer verdi

"1 MİLYON 150 BİN DOLAR"

Peker açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “Beni aldıkları dosyada telefon dinlemeleri neyden ibaret biliyor musunuz? Ben cezaevinden çıkınca Ekşi’lerden (rahmetli arkadaşımın abisi) ona bir para verdim işte iş yapacağım. 1 milyon 150 bin dolar.. O da bir arkadaşıyla işe giriyor, iş batıyor. Ben de dedim ki, ‘Kardeşim benim öyle çöpe atacak param yok! Ben paramı isterim. O da dedi ki ‘abi benim param yok, şu şu dosyalarda alacak var dedi. Alacağımı sana temrik edeyim’ dedi. Dedim ki ‘tamam, garantiye alalım’. 300-500 milyon Benli’lerden. Malatyalılar herhalde. Döviz o bu, hileli iflas.

"GEBZESPOR BAŞKANINA SÖYLEDİM"

Bundan daha çok alacağı varmış. Ben biriyle diyalog kurmak istediğimde eşraftan birine söylersin. Ben de Gebzespor’un başkanına söyledim. Bu arkadaşa söyler misin, bir ziyaretime gelin. Geldiler, işte beyefendi iflas etti dediler. ‘Kardeşim ben iflas miflas anlamam. Cezaevinden yeni çıktım. Çöpe atacak paramız yok, ben paramı alırım’ dedim. Sonra bu arkadaşı yolcu ettik.

"KANUNDA KARŞILIĞI YOK"

Gitti, çay ikram ettik konuştuk, daha hiçbir şey yok. Sonra bu arkadaş şikayet etmiş. Şikayet dilekçesi vermiş benimle ilgili. 10 tane kaleşnikoflu adam, işte diyor, ben Karslı Mustafa diye birine para verdim 1 milyon TL Sedat Peker’e getirmesi için. Sonra Karslı Mustafa 4 ay sonra buna parayı getirince bu sefer de dilekçe veriyor. Ben paramı geri aldım, Benim Sedat Peker ile bir şeyim yok. Ama ben Karslı Mustafa ile hiç görüşmedim. Ne telefon, ne bir şey hiçbir şey yok. 3 sene bu olayla ilgili telefonlarımı dinlediler. Farz edelim ben kendimi paramı ondan zorla alsam, kanunda karşılığı ilahı hak.

 "SUÇLAMA DEĞİL"

Kendi parasını zor kullanarak almak 1 sene ile 3 sene arası. Zaten tutuklamaya değer bir konu değil. Ayrıyeten suç örgütü tanımına uyan bir konu ya da suçlama değil. Bundan yola çıkıp binlerce kişiyi dinlediniz. Sadece bu konuyla ilgili ismi geçenleri tutukladılar biliyor musunuz?

" İZMİT’TEN ONLARI GÖZALTINA ALIYORLAR"

Bana suç örgütü olmayı kabul ettiremezsiniz. Sizsiniz lan suç örgütü.  Ben bu konuyla ilgili Ercan Ekşi‘ye para veriyorum ya Ercan Ekşin’in tanıdığı varmış, onun da tanıdıkları varmış, İzmit’ten onları gözaltına alıyorlar. Sedat Peker’i tanıyor musun, yok, telefon konuşman var mı yok, bir işin var mı yok, bizim çetenin üyeleri. Bunlar da biriyle dövüşmüş orada.”

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

 • Darıca Belediye başkanı Muzaffer Bıyık
 • Gebze Belediye başkanı Zinnur Büyükgöz
 • Çayırova Belediye başkanı Bünyamin Çiftçi
 • Dilovası Belediye başkanı Hamza Şayir
 • Körfez Belediye başkanı Şener Söğüt
 • Derince Belediye başkanı Zeki Aygün
 • İzmit Belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet
 • Kandıra Belediye başkanı Adnan Turan
 • Başiskele Belediye başkanı Yasin Özlü
 • Kartepe Belediye başkanı Mustafa Kocaman
 • Gölcük Belediye başkanı Ali Yıldırım Sezer
 • Karamürsel Belediye başkanı İsmail Yıldırım