• 7.3787 TL
 • 8.9571 TL
 • 10.1380 TL
KOCAELİ 12°

“Sosyal konut değil, İmamoğlu’nun gönlü yapılacak”

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Av.Ali Güney, gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı. Kiptaş’ın İzmit Belediyesi ile gerçekleştirmek istediği konut projesi ve mahkeme yoluyla işe iade edilen memurlar hakkında Bizim Yaka Gazetesi’ne konuşan Güney, “Cedit’i ortada bırakıp, İmamoğlu’nun gönlü yapılıyor” dedi.

CEDİT’İN YÜZÜNE NASIL BAKACAK?

“İzmit’te iki yıldır hiçbir iş planlı yapılmıyor. Aslında iş yapılmıyor! Tek plan, her gün vur patlasın, çal oynasın bir belediyecilikti. Ama buna da pandemi izin vermedi. Şimdi ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar. Şimdi bu açığı kapatmak için hevesle yeni konut projesine sarıldılar. Bu konuda seçim öncesi hiçbir vaatleri aslında yoktu. Söz verilen tek şey Cedit Kentsel Dönüşüm Projesi’ni tamamlamaktı. Bana yetki verin, Cedit’i bitireyim diye meydanlarda oy istendi. Bir yıl orda insanlar oyalandı. Sonra kalkıp, yapamıyoruz diye projeyi ortada bıraktılar. Şimdi kalkıp İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile sözde sosyal konut projesi yapacağız diyorlar. Nerede: Akpınar Toki Konutlarının arkasında. İzmit’in merkezine çok uzak olan bu projenin hayata geçeceğini sanmıyorum. Ama daha önemlisi Fatma Hanım, Cedit Mahallesi’nde kentsel dönüşüm için söz verdiği insanların yüzüne bir daha nasıl bakacak? Cedit’i ortada bırakıp, Ekrem İmamoğlu’nun gönlünü yapmayı nasıl izah edecek? Bu proje Ekrem İmamoğlu’nun İstanbullulara yazlık projesidir. İzmit’te ya da Kocaeli’de ihtiyaç sahibi hiç kimseye faydası yoktur, olmayacaktır. Belki çok parası olanlar buradan birkaç konut alabilir. Görünen o ki, Fatma Hanım başından beri olduğu gibi yine İzmit’i düşünmeyip, siyasi ikbalini düşünmüştür.  Vadi İzmit Konutları AK Parti döneminden kalan, altın tepsiyle önüne sunulmuş bitmiş bir proje. Ama 2 yıldır buranın yoluna yeni asfalt atan, yetki aldığı halde belediyeye ait konutlardan birini bile bugüne kadar satamayan anlayış, İstanbul Büyükşehir’in projesinde ne yapacak hep birlikte bekleyip göreceğiz.”

ZARARI CEBİNDEN ÖDESİN

“İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in haklarında müfettiş raporu var, usulsüz işe alınmışlar, usulsüz şekilde memur yapılmışlar diyerek geçen yılbaşında muhtarlığa gönderilen mektupla aşağılayarak, toplum önünde küçük düşürme pahasına işten çıkardığı 8’i kadın -içlerinden biri bebek bekliyordu- toplam 29 çalışanın mahkemeye açtıkları davalar birer birer sonuçlanıyor ve bunların hepsi işe iade ediliyor. Demek ki, ortada hukuksuzluk yok, tamamen siyasi hazımsızlık, kendinden olmayana gözü dönmüş bir düşmanlık var. Yoksa usulsüz işe alındı dedikleri bu çalışanlar nasıl hukuk önünde haklı çıkabilirdi? Kaldı ki, Fatma Hanım meclis kürsüsünde elinde salladığı o müfettiş raporunu da hala açıklamış değil. İzmit Belediyesi burada açıkça zarara uğratılmıştır. Üstelik bir bayan belediye başkanının, bayanların bile gözünün yaşına bakmadığı bir siyasi hırsla zarara uğratılmıştır. Öyleyse bu çalışanların bir yıllık maaşını ve gecikme faizlerini de Fatma Hanım’ın kendisi ödemelidir. Bu zararı kendisi karşılamalıdır. Ve bu çalışanlardan açıkça özür dilemelidir. Şimdi hiçbiri eski işine dönemedi, farklı birimlere yönlendirildiği halde hiçbiri sesini çıkarmadan verilen görevi yapıyor. Bu çalışanlarla artık uğraşmayı bırakmalıdır. Garibanın ahı sonunda sizi yutar.”

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

 • Darıca Belediye başkanı Muzaffer Bıyık
 • Gebze Belediye başkanı Zinnur Büyükgöz
 • Çayırova Belediye başkanı Bünyamin Çiftçi
 • Dilovası Belediye başkanı Hamza Şayir
 • Körfez Belediye başkanı Şener Söğüt
 • Derince Belediye başkanı Zeki Aygün
 • İzmit Belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet
 • Kandıra Belediye başkanı Adnan Turan
 • Başiskele Belediye başkanı Yasin Özlü
 • Kartepe Belediye başkanı Mustafa Kocaman
 • Gölcük Belediye başkanı Ali Yıldırım Sezer
 • Karamürsel Belediye başkanı İsmail Yıldırım