REKLAMI KAPAT
  • 6.8363 TL
  • 7.6021 TL
  • 8.4276 TL
KOCAELİ 22°

Turizm taşımacıları zor durumda! Büyükşehir den geçici taşımacılık belgesi istiyor

Malkoç Turizmin sahibi Atakan Malkoç sektörün Koronavirüs nedeniyle yaşadığı sıkıntıları dile getirdi. Malkoç “Koronavirüs nedeniyle taşımacılık sektörü zor durumda. Biz şehirde ki taşımacılık talebini karşılayabilmek adına Büyükşehir’den geçici bir süreliğine taşımacılık belgesi istiyoruz. P plakalı araçlar yetişemiyor” dedi

Çin’den Dünyaya yayılan ve Türkiye’de vakalar görülmesiyle bir çok sektör bu durumdan etkilenmiş durumda. Virüs nedeniyle alınan tedbirler kapsamında düşüş yaşayan sektörlerin başında gelen taşımacılık sektörü zor durumda kalıyor.

Konuyla ilgili olarak İlimizin tanınan simalarından ve Malkoç Turizmin sahibi Atakan Malkoç gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

İşte Malkoç’un o açıklaması:

“Kocaeli’de 70-80 civarı araçlarımız var. Turizm sektörü kendisini ciddi manada sıfırlamış durumda. Ama burada çalışan araçlarımız var, araçlarımızın personelleri, bakmaları gereken aileleri var.

Biz şirket olarak bir karar aldık. Personeli minimum 2 ay ücretsiz izne çıkarmak zorunda kalacağız. Personellerimiz 2 ay maaşlarından ve sigortalarından yararlanamayacaklar.”

“Amacımız personel mağdur olmasın”

Açıklamasına devam eden Malkoç “Koronavirüs bizi çok etkiledi. Çünkü taşıyacak adam kalmadı. Ama Kocaeli’de şöyle bir alternatif var.

Kocaeli’de P plakaların yetmemesinden dolayı şirketlerden bir araç talebi var.  Şirketler araç yetersizliğinden dolayı işini ilerletmesi için farklı yollar arıyorlar. Burada biz Turizm araç sahipleri olarak personellerimizin mağdur olmaması için Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin bize bu Koronavirüsü normalleşinceye kadar bize geçici bir yol belgesiyle servis çekme hakkını tanımasını istiyoruz.

Amacımız çalışanlarımızın mağdur olmaması, yine araçlarında, işlerinin başında olması.

Bizim derdimiz P plakalı araçların ekmeğine taş koymak değil.

Piyasada ciddi bir talep var. P plaka yetişemiyor ama bizim de P plakamız olmadığı için biz bu servisleri yapamıyoruz. Bu Koronavirüsünden dolayı doğan mağduriyetten dolayı belediyeden en azından bize 2-3 ay bizim önümüzü açacak bir hamleye ihtiyacımız var.

Gerekirse bir havuz sistemi yapalım. Örneğin 10 gün biz çalıştıralım, 10 gün bir başkası çalıştırsın. Bir döngü olsun, personel de evini geçindirecek durumda olsun.

Biz çalışanlarımızın mağduriyetini düşünerek bunu yapıyoruz.  Böyle bir çözüm planladık. Büyükşehir Belediyesinin bu konuda bize yardımcı olmasını, sektörümüzü ayakta tutmak ve personellerimizin mağduriyetini gidermek için bu geçici belge ile bize destek olmalarını bekliyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • Toplam 1 yorum

Sabır

Yazan: Vatan Daş

kardeşim sen mahdursunda okulları tatil olan plakalılar ne yiyecek sen kendini kurtarmanın peşindesin kazandıklarını ye önce

0 Beğendim
0 Beğenmedim

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET