• 7.8053 TL
  • 9.4938 TL
  • 10.5061 TL
KOCAELİ 12°

Zeybek, yöresel lezzet elçisi oldu

AK Parti MKYK Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Av.Emine Zeybek, Marmara Kadın Kooperatifleri Birliği’ne üye kadınlar tarafından hazırlanan ilimize özel lezzetleri Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşıdı.

ZEYBEK’TEN DESTEK

AK Parti MKYK Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek, kadın girişimcilere pozitif ayrımcılığı her fırsatta gösteriyor. Kadınların üretmesini ve hem aile hem de ülke ekonomisine katkı sunmasını her zaman desteklediğini belirten Zeybek, bir süre önce Marmara Kadın Kooperatifleri Birliği’ne yaptığı ziyarette, burada kadın girişimcilerin ürettiği lezzetleri Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşıyacağını söylemişti. Kadın üreticilere sözünü tutan Zeybek, önceki gün içinde ayva reçeli, tarhana, zeytinyağı, erişte, Kandıra yoğurdu, pişmaniye ve Eşme ayvası gibi ilimizde yetişen ve kadın girşimciler tarafından hazırlanan birer sepeti Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde AK Partili kadın milletvekillerine dağıttı.

Sepetteki hediyeler arasında Çenesuyu ile Karamürsel gazozu da bulundu. Hediyeleri alan vekiller çok mutlu oldu. Zeybek, “Hem kadınlarımızın üretime katılıp, ülke ekonomisine katkı sunmasından hem de ilimize ait lezzetlerin kadınlarımızın elinden tanıtılmasından büyük mutluluk duyuyorum. Marmara Kadınlar Birliği Kooperatifi çatısı altında buluşan bütün kadınlarımızı tebrik ediyorum. Çalışmalarında başarılar diliyorum. Kadınlarımıza her platformda destek olmayı sürdüreceğiz” dedi.

BENZER HABERLER

GÖLCÜK MİLLET BAHÇESİ İHALESİ KESİNLEŞLEŞTİ

Gölcük’te bir dönem enkaz döküm sahası olarak kullanılan, Gölcük Belediyesi Rahvan At Yarışı Tesisleri’nin altında, Koray Aydın Parkı’nın hemen üstünde, Örcün Mahallesi sınırları içinde yer alan Gölcük Millet Bahçesi’nin TOKİ Genel Müdürlüğü’nde yapılan ihalesi bugün kesinleşti. 14.350.000,00-TL bedelle ihale, Kumsal Petrol Maden Ltd. Şti.’de kaldı. Sözleşme sonrası, yüklenici firmaya tesliminden sonra yapımına hemen başlanacak.

KÖŞE YAZARLARI