Üst geçit olayında ortalığı Hürriyet karıştırmış
Polis-Adliye
14 Şubat 2020 Cuma 17:42

Üst geçit olayında ortalığı Hürriyet karıştırmış

SEKA Köprüsünde Çetin Emeç isminin yerine kendi isminin yazılmasına karşı Köse’nin kararından vazgeçmesi kararında Hürriyet’in ortalığı karıştığı öğrenildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi SEKA hastanesinin yakınında bulunan Çetin Emeç Köprüsünü yıkarak yeni bir köprü inşa etmişti. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın köprünün ismiyle ilgili olarak CHP’lilere büyük bir jest yaparak köprüye CHP’li Erol Köse’nin ismini vermişti.

Erol Köse ise Büyükakın’ın bu jestini kabul etmişti. Bu olayla ilgili olarak bir anda kamuoyunda Köse’ye karşı kabul etmemesi yönünde büyük bir baskı yapıldı. Büyükakın’ın yaptığı jesti kendisine yediremeyen İzmit Belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ise bununla ilgili olarak Çetin Emeç isminin bir kütüphaneye verileceğini söylemişti. CHP’liler ve bazı ulusal medya organları da başta olmak üzere Köse’ye büyük baskı yaptı.

Fakat işin başka bir boyutu sonradan ortaya çıktı. İzmit belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet Erol Köse’yi arayarak tepkiler olduğunu söylediği ve bununla ilgili olarak Çetin Emeç’in eşini aradığı ortaya çıktı.

Hürriyet’in bu ortalığı karıştırmasının ardından baskılara dayanamayan Köse bugün CHP il binasında bir basın açıklaması yaparak “Erol Köse üst geçidi olarak kabul etmiyorum, anmayacağım da” dedi.

Büyükakın’ın bu jesti karşısında da Hürriyet’in bu konuda Çetin Emeç’in eşini arayıp Köse’yi zor durumda bırakacak şekilde davranması ve eşine Çetin Emeç ismini bir kütüphaneye vereceğini söylemesi de parti içinde tepkilere neden oldu.

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:54
07:34
13:25
16:29
18:55
20:23

TARİHTE BUGÜN

25 Şubat 1992
Hocalı katliamı: Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ bölgesinde yaklaşık 613 sivil, ermenistan Silahlı Kuvvetleri tarafından öldürüldü.