REKLAMI KAPAT
KOCAELİ

Cansu ALBAYRAK

CHP Örgütü: Artık vedalaşma vakti geldi

Son zamanlarda erken seçim isteğini sık sık dile getiren Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu erken seçim konusuna parti örgütüne ‘sandık gelene kadar ayaktayız’ talimatı verdi

Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun talimatının ardından CHP Kocaeli İl Örgütü, il başkanlık binası önünde basın açıklaması düzenledi.

Basın açıklamasına Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, ilçe başkanları, meclis üyeleri ve partililer katıldı.

“DESTEK VERMEYE GELİNCE KÖR OLDULAR”

Programda konuşan CHP İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, “Ülkemizi ve devletimizi etkisi altına alan pandemi ile uzun süredir mücadele ediyoruz. İktidar halkın derdine derman olmayan ekonomi paketleri ile vatandaşını yalnız bırakmıştır. Merkez bankasının 128 milyar dolarlık rezervini açıklamayanlar, vatandaşa kemer sıkın deyip lüksünden vazgeçmeyenler, söz konusu esnafa, çiftçiye nitelikli destek vermeye gelince gözleri kör olmuştur. Kobilere nefes kredisi olarak verdikleri kredi, yüksek faiz nedeniyle insanların belini büküyor. Esnafımız en zor zamanlarda hükümetten destek alamadığı gibi daha fazla borçlandırmıştır.

“KOCAELİ EKSİK VE YARIM KALMIŞ PROJELER ŞEHRİ”

Bizler Kocaeli il örgütü olarak ilçe ilçe esnafımızı ziyaret ediyoruz. Siyaset yapmadan halkın taleplerini soruyoruz. Esnafın sesini herkese duyurmaya çalışıyoruz. Çözümler de yardımcı oluyoruz. CHP’nin il ve ilçe başkanları olarak ‘kafanızı çıkarın esnafın halini hatrını sorun bir kulak verin’ diyoruz. Onlar vatandaşın dertlerine kulaklarını tıkayıp, ‘mutlu şehir’ diyorlar. Vatandaş mutlu mu, esnaf mutlu mu? Hayır değil. Bugün başka bir vatandaşımızın canına kıydığının haberini yeni aldık. Kocaeli nasıl mutlu olsun?  İktidar vatandaşın parası ile mutlu şehir tabelası asıyor. Vatandaşın parasını bu işlere harcamayın. Kocaeli eksik ve yarım kalmış projeler şehridir. Kocaeli mutlu değil, bizler bu tabloya karşı her gün sokakta her gün halkın yanındayız.

“İKTİDARDAN SES YOK”

Kocaeli’de interneti olmayan mahalleler var. Kocaeli’de ‘çocuklar uzaktan eğitime katılamıyor diyoruz.’ Ses yok. ‘İzmit’te Kartepe’de Akmeşe’de elektrik yok ‘diyoruz. Esnaf jenaratörünü harcıyor diyoruz.’ Yine ses yok. ‘Hayvancılık bitiyor diyoruz.’ Yine ses yok. ‘Pandemi doğru ve eşitlikçi yönlendirilmiyor. Dermanı kalmamış meslek grupları var’ diyoruz. Yine ses yok. ‘Hava kirliliği, çevre kirliliği su kirliliği şehrin damarlarını kurutuyor diyoruz.’ Yine ses yok. Yıllardır deniz salyası öldürüyor dedik. Doğal bir olay dediniz. Kendiniz ‘Marmara Denizi’ni foseptik gibi kullandık’ dediniz. Marmara denizinin durumu ortada. Balıkçılar denizini istiyor. Marmara denizini istiyor. Bizler CHP ailesi olarak belediye başkanları ve tüm yönetimimizle birlikte, iktidarın duymadığı sesi hep birlikte tam kadro duyuracağız. Vatandaşın sesine kulak vermek için, halkın iktidarını kurmak için saha çalışmalarımızı, Kocaeli’nin dört bir yanına yayıyoruz. Kocaelililer Kocaeli’nin sıkıntılarını konuşacak.

“VEDALAŞMA VAKTİ GELDİ”

Derdimiz iktidar sahiplerini kabuğundan çıkartmak ve halkın derdine odaklamak. Memleketin durumu ortada, artık tuz koktu. Erken seçim artık kaçınılmaz olmuştur. Tüm kadrolarımız ile sokaktayız. Basınımıza sesleniyoruz. Gelin bu ziyaretlerin denetçisi olun. Birlikte esnafın sorunlarını dinleyelim. Ülkemizin tertemiz insanlarına ihanet edenlerle vedalaşma vakti geldi artık. Türkiye hiç olmadığı kadar erken seçime hazır. CHP Kocaeli ailesi olarak biz de hazırız. Sandık gelene kadar ayaktayız. Sandık gelene kadar sokaktayız” dedi.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

 • Darıca Belediye başkanı Muzaffer Bıyık
 • Gebze Belediye başkanı Zinnur Büyükgöz
 • Çayırova Belediye başkanı Bünyamin Çiftçi
 • Dilovası Belediye başkanı Hamza Şayir
 • Körfez Belediye başkanı Şener Söğüt
 • Derince Belediye başkanı Zeki Aygün
 • İzmit Belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet
 • Kandıra Belediye başkanı Adnan Turan
 • Başiskele Belediye başkanı Yasin Özlü
 • Kartepe Belediye başkanı Mustafa Kocaman
 • Gölcük Belediye başkanı Ali Yıldırım Sezer
 • Karamürsel Belediye başkanı İsmail Yıldırım