REKLAMI KAPAT
  • 7.8233 TL
  • 9.3296 TL
  • 10.4466 TL
KOCAELİ 10°

Güney: “Ahlak dersi verenlerin gerçek yüzünü gördük”

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Av.Ali Güney, meclis üyeleriyle yaptığı video konferans toplantısında sosyal medyada yaşanan tartışmalara değinerek, “Bizim meclis üyemiz yaptığı açıklamayla ne kadar hatalıysa, AK Parti camiasına alenen küfür edenler de hatalıdır. Bizim meclis üyemiz hatasını kabul edip gereğini yaparken, millete ahlak dersi verenler küfrün arkasında durarak, gülümsemekle yetiniyor” dedi.

MECLİS GRUP TOPLANTISI YAPILDI

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Av.Ali Güney, video konferans yoluyla İzmit Belediyesi Meclis Üyeleriyle toplantı yaptı. Meclise verilen arada boş durmadıklarını ve ihtiyaç sahiplerine yapılan yardımlara destek verdiklerini belirten Güney, “İzmit için her zaman en iyisini, en güzelini yapmaya çalışıyoruz. Bu konuda sorumluluk duygularıyla hareket ediyoruz. Koronavirüsle mücadele sırasında her zaman olduğu gibi birlik beraberliğimizi bozacak hiçbir eylemin içine girmedik, girmeyeceğiz. Ancak karşımızda sokağa çıkma kısıtlaması olduğu günlerde bile sorun ve kaos çıkarmak için fırsat kollayan bir ekip var. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladığımız günlerde İzmit Belediyesi’nin astıkları bayrakları indirip, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni suçlamaya çalıştıklarını hep birlikte gördük. İş makinalarıyla ilgili alım yapıldı. Meclis Grup Başkanvekilimiz hayırlı olsun diye açıklama yaptı, bunu çekemeyip, meclis grubumuzu karalamaya çalışanlar oldu. Sadece yerelde değil, CHP içinde sağduyulu insanlar dışında kaostan beslenenler genel merkezde de var. Bunlardan biri de AK Parti Grup Başkanvekilimiz Özlem Zengin’e başörtülü diye “Ulan. Susturun şu kadını” diye bağıran, milletimizin oylarıyla seçilen ve şuan şanlı ordumuzun Başkomutanı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a “Haysiyetsiz, şerefsiz” diye hakaret eden Engin Özkoç’tur”.

SOSYAL MEDYADA TAHRİK VE SALDIRILARA KAPILMAYALIM

“Engin Özkoç’un sözleri kabul edilir değildi. Hayatını ülkemize hizmete adamış, ülkesini ve milletine karşı sevgisini herşeyin üzerinde tutan Cumhurbaşkanımıza karşı bu hayasızca saldıraya karşılık vermek isterken İzmit Belediye Meclis Üyemiz Erkan Aksoy da bir hata yapmıştır. Baştan ifade etmeliyiz ki, kabul edilebilir değildir. Erkan Aksoy bu paylaşımı bizim uyarımıza gerek kalmadan kaldırıp, hatasını kabul etmiştir. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e yönelik bir kastı olmadığını ifade etmiştir. Ancak bu tepkileri gösterirken elbette kendimize yakışır şekilde davranmak gerekirdi. Sosyal medyada yapılan tahrik ve saldırılara aynı seviyesizlikle karşılık vermekten AK Parti Teşkilatları olarak kaçınmak gerekirdi”.

KÜFÜR EDEN KENDİLERİNDEN OLUNCA SES ÇIKARMIYORLAR

“Tabi bu olayın ardından, kaos ve nefretten beslenenler hemen harekete geçerek, AK Parti camiasına çok ağır küfür edecek kadar ileri gitmiştir. Kendi sosyal medya hesabında en galiz küfürleri kendisine ve temsil ettiği partisine layık görmüştür. Kötü söz elbette sahibine aittir. Ancak en çok şaşırdığımız konu Erkan Aksoy’a karşı milletimize ahlak dersi verenlerin, bu küfüre hiç ses çıkarmaması, uyarı yapmamasıdır. En azından bu küfürlü paylaşımı kaldırmasını bile istememişlerdir. Bir köşeden bu olanları gülerek izlemekle yetinmişlerdir. Gerçek yüzleri ortaya çıkmıştır. CHP’de sağduyulu ve sorumlu kişileri bu ilçe başkanına karşı gerekeni yapmaya çağırıyorum. Bu yazı orada durdukça aynı küfürlü paylaşımın altına imza attıklarını kabul ederek, bundan sonra kimseye ahlak dersi vermeye hakları olmayacağını ifade etmek istiyorum”.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI