• 7.4041 TL
 • 9.0074 TL
 • 10.1452 TL
KOCAELİ

Halk TV 'de AK partilileri eleştiren Hürriyet'e Güney'den cevap

AK Parti İzmit İlçe Başkanlığında düzenlenen olağan haftalık yönetim kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan İlçe Başkanı Av.Ali Güney, Halk Tv'de katıldığı programda AK Partiyi ve meclis üyelerini eleştiren İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'e cevap verdi.

AK Parti döneminde restore edilen kapanca sokak tanıtımı ve İzmit tarihini konuşmak için Halk TV ye konuk olan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, ortada anlatılacak projesi olmayınca AK Partili meclis üyelerini gündeme getirdi. İzmit'in tarihini ve ortaya koyduğu projeleri konuşmayı bir kenara bırakın program süresince AK Partili meclis üyelerine verdi veriştirdi. AK Partili İzmit Belediyesi Meclis üyeleri hakkında "Beni çalıştırmıyorlar, anamdan emdiğim sütü burnumdan getirdiler" diyen Başkan Hürriyet'e AK Parti İzmit İlçe Başkanı Av. Ali Güney" AK Parti’ye saldırmasının asıl nedeninin gündemde kalma çabası olduğunu artık biliyoruz"  dedi

TEŞEKKÜR EDECEĞİNE SALDIRMIŞ

AK Parti döneminde İzmit Kapanca Sokak’ta restore edilen ve Türkiye’ye örnek olan tarihi evler sayesinde televizyona çıkma fırsatı yakalayan Fatma Hanım, teşekkür edeceği yerde yine partimize saldırmış.Benim bir senemi yediler diyerek, AK Parti’ye saldırmasının asıl nedeninin gündemde kalma çabası olduğunu artık biliyoruz.Ortada anlatabileceği ne iş, ne icraat olmayınca mağdur edebiyatına sığınıyor.

SÖYLEYECEK ÇOK ŞEYİMİZ VAR

Fatma Hanım’ın yeni açtığı Veterinerlik Müdürlüğü eliyle yaşanan köpek katliamından, bir yıldır başlayamadığı Fethiye Caddesi Projesine kadar söyleyecek çok şeyimiz var.

Örneğin;

-Cedit Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesini yapmak istediniz de, biz mi elinizden aldık?

-İdari kadrolarınızı istediğiniz gibi oluştururken biz mi müdahale ettik?

-KHK’lı işçi kardeşlerimize söz verdiğiniz ilave ücreti verdiniz de biz mi olmaz dedik?

-Partizanca işçi kıyımları yapıp, mahkeme kararıyla geri dönen çalışanlara tazminat ödeyerek belediyeyi biz mi zarara uğrattık?

-Belediyenin en önemli ve asli işlerini yapan birimleri Fen İşleri ile Park Bahçeler Müdürlüğü bütçelerini biz mi azaltıp, keyfi harcamaların yapıldığı Özel Kalem Müdürlüğü’ne aktardık?

-Asli işler dururken içlerinde TERÖR destekçileri dahil, konserlere, reklamlara beyhude paraları biz mi harcadık?

-Emekli evlerini biz mi kapattık?

-Muhtarlarımıza hizmet desteği ve personel desteği sağladınız da biz mi olmaz dedik?

-Altyapı çalışması olmadan sırf reklam uğruna teleferik projesini gündem yaparak 6 ay komisyonları boşuna meşgul edip, sonuçta koca bir hiç ortamını biz mi sağladık?

-Süslü mesajlarla kamuoyunu yanıltıp, belediyenin bütçesini havaya biz mi saçtık?

-İzmit’i, İstanbul’un ilçesi yapmaya biz mi çalıştık?

-HAYIR, tam tersine Meclis’e gelen her önergenin %97’sine evet diyerek, diğer ilçelerdeki partili meclis üyelerinizden daha pozitif bir yaklaşım sergiledik.

-Evet çok bağırıp, haykırdığınız günler oldu. Ama hepsi AK Partili Meclis Üyelerimizin sesini bastırmak, konuşma hakkı tanımamak içindi.

O MAKAM AĞLAMA DUVARI DEĞİL!

Daha sıralanacak çok şey var.

Özetlemek gerekirse, o makam ağlama duvarı değildir. İş yapma, çalışma, üretme yeridir.

Bahane üreterek iki yıl geçti. Anlaşılan 3 yılı daha böyle doldurma peşindesiniz.

Vah ki, ne vah!

Bu arada, “Anamdan emdiğim süt, burnumdan getirdiler” diyerek kendi tiyatrosunu oynayan Fatma Hanım’a hazır süt demişken, halk süt işinin ne olduğunu da sormak isteriz.

Bırakın üstüne yeni şeyler koymayı, iptal ettiğiniz İzmit Kart nedeniyle ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları süt içiyordu, asıl onu kestiniz.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

 • Darıca Belediye başkanı Muzaffer Bıyık
 • Gebze Belediye başkanı Zinnur Büyükgöz
 • Çayırova Belediye başkanı Bünyamin Çiftçi
 • Dilovası Belediye başkanı Hamza Şayir
 • Körfez Belediye başkanı Şener Söğüt
 • Derince Belediye başkanı Zeki Aygün
 • İzmit Belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet
 • Kandıra Belediye başkanı Adnan Turan
 • Başiskele Belediye başkanı Yasin Özlü
 • Kartepe Belediye başkanı Mustafa Kocaman
 • Gölcük Belediye başkanı Ali Yıldırım Sezer
 • Karamürsel Belediye başkanı İsmail Yıldırım