İl Başkanlığı için ikinci heyet çalışmalara başladı
Siyaset
15 Mayıs 2019 Çarşamba 15:55

İl Başkanlığı için ikinci heyet çalışmalara başladı

İl Başkanlığı görevinden istifa eden Abdullah Eryarsoy’un ardından, İl Başkanı arayışı devam ediyor. Ankara’da gerçekleştirilen ve netice vermeyen görüşmelerin ardından ikinci heyette bugün Kocaali’ye gelerek çalışmalarına başladı.

Geçtiğimiz günlerde Genel Merkezden 6 kişilik bir ekip gelmiş ve il başkanlığı için istişarelerde bulunmuştu. Yapılan istişarelerin ardından belirlenen isimler de genel merkeze götürülmüştü. İl başkanı olarak açıklanması beklenen o isimler Gölcük Belediye eski başkanı Mehmet Ellibeş, Ali Korkmaz, Şahin Talus, Berna Abiş ve Halit Çokan, genel merkez ile mülakat gerçekleştirmiş ardından Erdoğan ile görüştüler. Yapılan değerlendirme ve mülakatlar sonucunda bir karara varılamadığı görüldü. Ankara’dan İl Başkanı olarak giden isimlerden hiçbiri açıklanmadı. Erdoğan’ın talimatıyla Bugün yeniden bir süreç başladı. AK Parti’ye gelen heyette şu isimler yer alıyor: Muhammet Balta (Trabzon Milletvekili)  Fehmi Küpçü ( Heyet Başkanı)  Melek Şimşek  (Bolu Milletvekili) 

Mevcut isimlerin yerine yeni isimler de gidebilir

Ankara’dan gelen heyet önceki dönem ve mevcut ilçe başkanlarıyla birebir görüşmeler yaptı. Ankara’ya giden isimler üzerinden yeniden istişareler yapıldı. Gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda Ankara’ya yeniden 3 veya 4 ismin belirlenecek ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştürülecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın özellikle çalışma yaptırdığı ve yanlış yapmaktan çekindiği Kocaeli’de doğru isim için titiz bir çalışma yaptırdığı konuşuluyor.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
04:20
06:10
13:14
17:00
19:56
21:32

TARİHTE BUGÜN

23 Ağustos 634
İlk İslâm halifesi Ebu bekir vefat etti.