KOCAELİ 17°

Cansu ALBAYRAK

Tutuş ve Özmural birbirine girdi!

Belsa Binası önünde bulunan Sabri Yalın Parkı’ndaki tarihi tekel binasının duvarı Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından yıkıldı

Haber- Cansu Albayrak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 1993 yılında bilinmeyen bir nedenden dolayı yanan binanın, günümüze kadar ulaşan tek kalıntısını ‘risk’ oluşturduğu gerekçesiyle dün sabah saatlerinde yıktı.

KENT İKİYE BÖLÜNDÜ

İzmit’in sembollerinden olan tarihi tekel binasının yıkımı, kenti ikiye böldü. Bir kesim tarihi duvarın ‘tehlike’ oluşturduğunu ifade ederken, bir başka kısım ise duvarın restorasyonunun yapılarak şehre kazandırılabileceğini söyledi.

HÜRRİYET ‘YIKIMDAN HABERİM YOK’ DEDİ

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, bugün yıkım bölgesinden canlı yayın yaptı. Hürriyet yaptığı açıklamada, “Güzelim duvara, basit bir cam ekleme ile sergi alanı, kültür alanı, gençlerin kitap okuyacağı bir ortam yaratılabilirdi. Yazık oldu” ifadelerine yer verdi. Başkan  Hürriyet, yıkımdan haberi olmadığını ve vahşice bir yıkımın gerçekleştiğini ifade etti.

RESMİ YAZILAR KAMUOYU İLE PAYLAŞILDI

Bunun üzerine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, tekel duvarının yıkımını İzmit Belediyesi’ne 1 Nisan tarihinde bildirdiğini belirtti. Büyükşehir Belediyesi ilgili resmi yazıları da kamuoyu ile paylaştı. Bu olay sonrası AK Parti Grup Başkan Vekili Muharrem Tutuş, Hürriyet’e yüklendi.

TUTUŞ, HÜRRİYET’İ YALANCILIKLA İTHAM ETTİ

Tutuş sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, Fatma Kaplan Hürriyet’in İzmitlilere sürekli yalan söylediğini, yıkımı bildiği halde tiyatro oyunu sergilediğini ifade etti. Muharrem Tutuş, “Size bir tuğla da biz verelim, o elinizdekinin üstüne koyun. En azından ilk kez taş üstüne bir taş koymuş olursunuz” dedi.

“TAM AKP’Lİ AÇIKLAMASI”

Başkan Vekili Tutuş’un gazetemizdeki haberinin yayınlanması sonrası İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı ve CHP’li meclis üyesi Ünal Özmural, haberin altına “Tam AKP’li açıklaması” yorumunu yaptı. Bu sözlere Tutuş ise karşılık vermekte gecikmedi.

TUTUŞ, ÖZMURAL’IN SÖZLERİNİ HATIRLATTI

Muharrem Tutuş, Özmural’a daha önce sarf ettiği sözleri hatırlatarak, “Şükür ki; İzmit Belediyesi meclisinde insanların gözünün içine baka baka "Bize büyükşehirde hiçbir komisyonda görev vermediler" ya da "Büyükşehir meclisinde bize hiç söz hakkı bile verilmiyor" dedikten sonra; komisyonlarda bir sürü CHP'li meclis üyesi olup, hem de belki en çok söz alan CHP'li bir meclis üyesi değilim. Sizce kim bu CHP'li İzmit meclis üyesi Ünal bey?” cevabını verdi. Bunun üzerine Başkan Yardımcısı Ünal Özmural ise, “Bu ayıp size yeter. Tarih sizi affetmeyecek” dedi. Tutuş ise, “Çok açıklayıcı bir cevap oldu. Hoşça kalın” söyledi.

TARTIŞMALAR SÜRECEK

3 Nisan tarihinde yıkılan Tarihi Tekel Binası duvarının yıkımı kentimizde uzun süre daha gündemde kalacak, yıkım tartışmaları devam edecek gibi görünüyor.

YORUMLAR

 • Toplam 1 yorum

Yazan: Alperen

Daha sekreterine söz geçiremeyen ünal özmural gelmiş burda komedyenlik yapmaya çalışıyor , kimlere kaldı yorum yapmak Ama tutuş başkan tutuşturmuş bunları belliki

0 Beğendim
0 Beğenmedim

BENZER HABERLER

Cedit Projesi İzmit’e atılan kazık değil, tepe mahallelerin kurtuluş reçetesidir

AK Parti İzmit Belediye Meclis Üyesi Vedat Yoldaş, “Cedit Kentsel Dönüşüm Projesi’ni söz verdiği halde yapamayıp, vatandaşı 1,5 yıl boş yere oyalayan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet şimdi çıkmış ‘-Bu proje zaten güzel değil’ diyerek heyecanla yeni evlerine kavuşmayı bekleyen bölge halkının hayallerini yıkmak istiyor. Cedit halkı size ne yaptı ki, önce güvenlerini istismar edip sonra umutlarını yıkıyorsunuz” dedi

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

 • Darıca Belediye başkanı Muzaffer Bıyık
 • Gebze Belediye başkanı Zinnur Büyükgöz
 • Çayırova Belediye başkanı Bünyamin Çiftçi
 • Dilovası Belediye başkanı Hamza Şayir
 • Körfez Belediye başkanı Şener Söğüt
 • Derince Belediye başkanı Zeki Aygün
 • İzmit Belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet
 • Kandıra Belediye başkanı Adnan Turan
 • Başiskele Belediye başkanı Yasin Özlü
 • Kartepe Belediye başkanı Mustafa Kocaman
 • Gölcük Belediye başkanı Ali Yıldırım Sezer
 • Karamürsel Belediye başkanı İsmail Yıldırım